Zieliński: Nic nie wiem o naszym rywalu

Piłka nożna
Zieliński: Nic nie wiem o naszym rywalu
fot. Cyfrasport

„Trudno komentować wynik poniedziałkowego losowania, ponieważ nie znam tej drużyny” - powiedział trener piłkarzy Cracovii Jacek Zieliński. Jego zespół w pierwszej rundzie Ligi Europejskiej zagra z macedońską drużyną FK Skendija Tetowo.

"Jedno, co wiemy, to zagramy mecz wyjazdowy w Skopje, na stadionie narodowym. Zmierzymy się z drużyną, która zdobyła w minionym sezonie Puchar Macedonii” – powiedział Zieliński. Mecze tej fazy zaplanowano na 30 czerwca i 7 lipca, krakowianie rozpoczną rywalizację na wyjeździe. Jeśli "Pasy" uporają się z tym rywalem, to w kolejnej rundzie zmierzy się Neftczi Baku lub maltańską Balzan FC. Terminy kolejnego etapu eliminacji LE to 14 i 21 lipca.

 

Także obrońca "Pasów" Paweł Jaroszyński uważa, że dla krakowian Skendija to "wielka niewiadoma".

 

"Myślę, że większość naszej drużyny pierwszy raz usłyszała tę nazwę. Mam jednak nadzieję, że wyjdziemy zwycięsko z tej rywalizacji" - stwierdził piłkarz.

 

Pomocnik krakowskiego zespołu Mateusz Wdowiak przypomniał, że to historyczny moment w dziejach klubu. Nigdy Cracovia nie grała w Lidze Europejskiej. Losowanie ocenia pozytywnie: "Mógł nas czekać dalszy wyjazd. My nie znamy tego przeciwnika, ani on nas”.

 

Zespół z Krakowa musi wyeliminować czterech rywali, aby awansować do fazy grupowej LE

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze