Polska - Ukraina: Błaszczykowski z wejściem smoka! (WIDEO)

Polacy dopięli swego na początku drugiej połowy! Na listę strzelców wpisał się Jakub Błaszczykowski, który na boisku pojawił się dopiero po przerwie. Warto też pochwalić Arkadiusza Milika za przytomne podanie. Polska - Ukraina 1:0.

W pierwszej połowie dużo było zmarnowanych sytuacji, lecz wynik ciągle pozostawał bez zmian. Po przerwie za bezbarwnego Piotra Zielińskiego wszedł Jakub Błaszczykowski i potrzebował zaledwie kilku minut, by zaznaczyć swoją obecność. Zaczęło się od rzutu rożnego, który został rozegrany bardzo szybko i pomysłowo. Piłka trafiła do Arkadiusza Milika, który dostrzegł lepiej ustawionego Błaszczykowskiego. Ten już wiedział, co ma zrobić - minął dwóch rywali klasycznym zwodem na zamach i potężnym strzałem wpakował piłkę do siatki. To drugi gol biało-czerwonych na Euro 2016, a także drugi w historii występów naszego skrzydłowego na mistrzostwach Europy.

A skoro o tym mowa, to Polska ma strzelonych 5 goli w historii swoich występów na ME. Przy czterech trafieniach - dwa gole i dwie asysty - maczał palce właśnie Błaszczykowski.