UFC: Kowalkiewicz awansowała w oficjalnym rankingu!

Sporty walki
UFC: Kowalkiewicz awansowała w oficjalnym rankingu!
fot. Polsat Sport

Karolina Kowalkiewicz (9-0, 1 KO, 2 SUB) awansowała z szóstego na piąte miejsce w oficjalnym rankingu kategorii słomkowej organizacji UFC. Polka wyprzedziła Kanadyjkę Valerie Letourneau (8-5, 4 KO, 1 SUB), która spadła w zestawieniu o cztery lokaty po porażce z Joanne Calderwood (11-1, 5 KO, 6 SUB) w kategorii... muszej. Liderką rankingu pozostaje niepokonana mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk (11-0, 4 KO, 1 SUB).

Kowalkiewicz w organizacji UFC w niespełna pół roku stoczyła dwa pojedynki i oba zwyciężyła przez jednogłośną decyzję sędziowską. W debiucie Polka wypunktowała Randę Markos (6-3, 0 KO, 3 SUB), a niedawno na gali w Rotterdamie na pełnym dystansie okazała się lepsza od Heather Clark (7-5, 2 KO, 3 SUB).

W kolejnym pojedynku na UFC 201, 30 lipca w Atlancie, podopieczna Łukasza Zaborowskiego zmierzy się z posiadającą litewskie korzenie Rose Namajunas (5-2, 0 KO, 4 SUB). Reprezentująca Stany Zjednoczone zawodniczka zajmuje aktualnie trzecią lokatę w zestawieniu kategorii słomkowej.

Mistrzynią dywizji słomkowej nadal pozostaje Joanna Jędrzejczyk, która bezpośrednio wyprzedza w rankingu Claudię Gadelhę (13-1, 2 KO, 6 SUB). Do ich rewanżu dojdzie już 8 lipca podczas finałowej gali The Ultimate Fighter 23.

Oficjalny ranking UFC w kategorii słomkowej:

Mistrzyni: Joanna Jędrzejczyk

1. Claudia Gadelha
2. Carla Esparza
3. Rose Namajunas
4. Tecia Torres
5. Karolina Kowalkiewicz (+1)
6. Jessica Andrade (+1)
7. Joanne Calderwood (+5)
8. Maryna Moroz
9. Valerie Letourneau (-4)
10. Paige VanZant (-1)
11. Michelle Waterson
12. Jessica Penne (-2)
13. Randa Markos (+1)
14. Jessica Aguilar (-1)
15. Juliana Lima

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze