Usyk: Piłkarze zarabiają zbyt dużo pieniędzy!

Piłka nożna

Nie wiem za co piłkarze dostają tyle pieniędzy. Zrozumiałe jest to dla mnie w przypadku Ronaldo, Messiego czy Ozila. Oni po prostu dobrze grają - powiedział Oleksandr Usyk (9-0, 9 KO), który we wrześniu będzie rywalem Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) na gali Polsat Boxing Night.

Przemysław Iwańczyk: Jak sytuacja na Ukrainie wpływa na sportowców?

Oleksandr Usyk: Obecne wydarzenia wpływają na sytuację finansową. Mało środków przeznaczonych jest na zgrupowania czy wyjazdy. U nas nie zawsze sport był mocno sponsorowany, a zawodnicy i tak zdobywali najwyższe laury. Nie mówię tutaj tylko o bokserach, ale również o judokach, szermierzach i wielu innych, którzy zajmowali najwyższe miejsca na zawodach rangi światowej. Nikt tym ludziom nie pomaga, a oni i tak będą te medale zdobywać. Przede wszystkim dlatego, że robią to dla siebie, swojej rodziny, kraju i bynajmniej nie dla polityki. Piłkarze też dadzą sobie radę tylko trzeba dać im czas i z nimi na spokojnie porozmawiać. Myślę, że ludzie się z tym zgodzą, że mamy zdolną młodzież, która nie zarabia milionów. Trzeba tylko sprawić, żeby dali z siebie wszystko.

Można zatem powiedzieć, że  pod względem finansowym sport jest przepustką do lepszego świata?

Nie wiem za co piłkarze dostają tyle pieniędzy. Zrozumiałe jest to dla mnie w przypadku Ronaldo, Messiego czy Ozila. Oni po prostu dobrze grają. Zawsze będę tak twierdził bo to jest prawda, nie jestem żadnym hipokrytą. Tak po prostu jest.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze