Islandia - Austria: Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2

Po dwóch seriach spotkań Islandia ma dwa, a Austria zaledwie jeden punkt na koncie. Obie ekipy walczą o awans do fazy pucharowej. Sędzią głównym spotkania będzie Polak Szymon Marciniak. Transmisja meczu Islandia - Austria w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2.

Co słychać w reprezentacji Islandii?

Islandczycy rozpoczęli turniej od sensacyjnego remisu 1:1 z Portugalią, a Birkir Bjarnason został zdobywcą pierwszej bramki dla Islandii na wielkiej imprezie. W  drugim meczu - przeciwko Węgrom - podopieczni Larsa Lagerbaecka i Heimira Hallgrimssona mieli pecha. Długo prowadzili po strzale z rzutu karnego Gylfi Sigurdssona, ale w 88. minucie Madziarzy wyrównali po samobójczym golu Birkira Saevarssona.

Co słychać w reprezentacji Austrii?

Austriacy, których po udanych eliminacjach widziano w roli czarnego konia Euro 2016, w dwóch pierwszych spotkaniach rozczarowali. Na inaugurację przegrali 0:2 z Węgrami, kończąc mecz w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę obejrzał obrońca Aleksandar Dragovic. W drugiej serii gier było nieco lepiej, ale bezbramkowy remis w starciu z Portugalią wywalczony został w dość szczęśliwych okolicznościach: Cristiano Ronaldo z rzutu karnego trafił w słupek. Austria musi wygrać, jeśli chce awansować do fazy pucharowej turnieju.

Co mówi historia?

Obie reprezentacje dotychczas mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W eliminacjach mistrzostw świata 1990, najpierw padł remis 0:0 w Rejkiawiku, a w Salzburgu 2:1 wygrali Austriacy, którzy wywalczyli wówczas awans. Do trzeciego starcia obu ekip doszło przed dwoma laty - 30 maja 2014 roku w Innsbrucku. Padł remis 1:1. Na trafienie Marcela Sabitzera w pierwszej połowie, skutecznie odpowiedział po przerwie Kolbeinn Sigthorsson.

Przewidywane składy:

Islandia: Hannes Halldorsson - Birkir Saevarsson, Ragnar Sigurdsson, Kari Arnason, Ari Skulason - Johann Gudmundsson, Aron Gunnarsson, Gylfi Sigurdsson, Birkir Bjarnason - Jon Dadi Boedvarsson, Kolbeinn Sigthorsson.
Austria: Robert Almer - Florian Klein, Aleksandar Dragovic, Martin Hinteregger, Christian Fuchs - Julian Baumgartlinger, David Alaba - Martin Harnik, Alessandro Schoepf, Marko Arnautovic - Marc Janko.

Powiedzieli…

Heimir Hallgrimsson: "Byliśmy rozczarowani po meczu z Węgrami, ale czeka nas kolejne wyzwanie. Austriacy są bardzo dobrze zorganizowaną drużyną, ale my mamy nadzieję, że będą grali tak jak dotychczas we Francji..."

Marko Arnautovic: "Z Portugalią pokazaliśmy, że jesteśmy silni w defensywie, a teraz trzeba udowodnić, że jesteśmy mocni również w ofensywie."

Transmisja meczu Islandia - Austria w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2. Komentuje: Tomasz Włodarczyk.