Burmistrz Rzymu nie popiera organizacji igrzysk w 2024 roku

Inne
Burmistrz Rzymu nie popiera organizacji igrzysk w 2024 roku
fot. PAP/EPA

Wybrana w niedzielę burmistrz Rzymu Virginia Raggi, pierwsza kobieta na tym stanowisku, jest przeciwna staraniom Wiecznego Miasta o organizację igrzysk w 2024 roku. Jej zdaniem nie jest to priorytet ze względu na zadłużenie stolicy.

"Olimpijskie zawody nie są dla mnie najważniejszym celem. Rzym ma już 13 miliardów euro długu. Każde miasto-organizator igrzysk zadłużył się po uszy. Tak wielka impreza to przede wszystkim inwestycje budowlane, a nie sportowe. Nasza stolica ma zresztą wiele obiektów, które nie są w dobrym stanie i nikogo to nie interesuje" - powiedziała 37-letnia burmistrz z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd.

Za przykład podała Montreal, gospodarza zimowej olimpiady w 1976 roku - pierwotny budżet został przekroczony o blisko 800 procent.

Prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovani Malago nie skomentował słów Raggi, ale stwierdził dyplomatycznie, że każda kandydatura sportowa potrzebuje wsparcia miasta i władz. "Wsparcie władz decyduje o tym, czy kandydatura jest bardzo słaba czy nie" - podkreśli.

Wyboru gospodarza igrzysk 2024 dokonają członkowie MKOl latem 2017 roku w Limie. Oprócz Rzymu na liście kandydatów są trzy miasta: Budapeszt, Paryż i Los Angeles.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze