Krychowiak: Nasz turniej dopiero się zaczyna!

Piłka nożna
Krychowiak: Nasz turniej dopiero się zaczyna!
fot. Cyfra Sport

Podchodzimy do meczu ze Szwajcarią bardzo zdeterminowani. Wyjście z grupy nam nie wystarcza, nasze ambicje są dużo większe. Nasz turniej dopiero się zaczyna - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Grzegorz Krychowiak.

Marcin Feddek: Mam nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia rozmowa przed meczem na Euro 2016.

 

Grzegorz Krychowiak: My również mamy taką nadzieję. Podchodzimy do meczu ze Szwajcarią bardzo zdeterminowani. Wyjście z grupy nam nie wystarcza, nasze ambicje są dużo większe. Nasz turniej dopiero się zaczyna.

 

Jak istotnym elementem gry defensywnej będzie zneutralizowanie Granita Xhaki?

 

Gra defensywna to gra całego zespołu. Jeżeli chcemy coś osiągnąć to każdy musi bronić. Zdajemy sobie sprawę, że Xhaka to bardzo dobry zawodnik. Lubi cofać się po piłkę, potrafi się zastawić i ma duży przegląd pola gry. Szanujemy jakość przeciwnika.

 

Przystępowałeś do turnieju z delikatnym urazem, czy teraz czujesz, że możesz rozegrać cały mecz, nawet gdyby miało dojść do dogrywki?

 

Tak, jesteśmy świetnie przygotowani fizycznie i mentalnie. Nie widzę problemu w tym, że mieliśmy dwa dni mniej niż Szwajcarzy na przygotowanie się. Jesteśmy tak samo gotowi jak oni, o ile nie lepiej. 

 

Zobacz cały wywiad w załączonym materiale wideo

Marcin Feddek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze