Zwycięzca Euro 2016 kontra mistrz Copa America?

Piłka nożna
Zwycięzca Euro 2016 kontra mistrz Copa America?
fot. PAP

Rywalizacja pomiędzy Ameryką Południową i Europą na arenie piłkarskiej trwa już od lat. Teraz możliwe, że będzie okazja aby dowiedzieć się, który kontynent jest lepszy. Prezes CONMEBOL (południowoamerykańskiej federacji piłki nożnej) Alejandro Dominguez zaproponował by mistrz Europy zmierzył się ze zwycięzcą Copa America.

Oczywiście miano najlepszej reprezentacji świata wyłania Mundial, ale on odbędzie się dopiero za dwa lata w Rosji. Dominguez chciałby aby mistrz Europy zmierzył się ze zwycięzcą Copa America. Mecz pokazałby, który kontynent jest lepszy. Prezes COMEBOL wysłał już nawet list do UEFA, w którym wyraził chęć rozegrania takiego spotkania.

 

Jak na razie nie jest znana obsada ewentualnego meczu. W nocy z niedzieli na poniedziałek w finale Copa America Argentyna zmierzy się z Chile. Nieco dłużej będzie trzeba czekać na mistrza Europy. Wyłoni go mecz finałowy na Stade de France 10 lipca.

 

Bezsprzecznie oba kontynenty wiodą prym w światowym futbolu. Dotychczas mistrzostwa świata odbywały się 20-krotnie. 11 razy wygrywały ekipy z Europy (4 razy Niemcy i Włochy, raz Anglia, Francja i Hiszpania), a pozostałe 9 tytułów padło łupem zespołów z Ameryki Południowej (5 razy Brazylia, po dwa Argentyna i Urugwaj).

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze