Niemcy - Słowacja: Oezil nie wykorzystał karnego! (WIDEO)

W 13. minucie spotkania Niemcy - Słowacja arbiter Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla reprezentacji Niemiec po faulu Martina Skrtela na Mario Gomezie. Do piłki podszedł Mesut Oezil, ale bramkarz Słowaków Matus Kozacik popisał się kapitalną interwencją.

Sytuacja miała miejsce w 13. minucie spotkania 1/8 finału euro 2016 Niemcy - Słowacja, przy stanie 1:0 dla mistrzów świata. Zdaniem prowadzącego zawody polskiego arbitra Szymona Marciniaka Martin Skrtel sfaulował w polu karnym Mario Gomeza. Kapitan Słowaków obejrzał za to żółtą kartkę, a Niemcy stanęli przed szansą podwyższenia wyniku. Jedenastkę wykonywał Mesut Oezil, bramkarz Słowaków Matus Kozacik zdołał jednak obronić jego strzał.

To czwarty zmarnowany rzut karny w trakcie meczu na Euro 2016. Wcześniej mylili się Cristiano Ronaldo (Portugalia, w meczu z Austrią), Sergio Ramos (Hiszpania, w meczu z Chorwacją) oraz Aleksandar Dragović (Austria, w meczu z Islandią). Jedenastkę przestrzelił również Szwajcar Granit Xhaka w serii rzutów karnych w meczu 1/8 finału przeciwko Polsce.