Anglia - Islandia: Sześć lat temu zabrano im gola! Jak będzie teraz?

Piłka nożna
Anglia - Islandia: Sześć lat temu zabrano im gola! Jak będzie teraz?
fot. youtube

Dokładnie 27 czerwca 2010 roku doszło do jednego z największych skandali w historii futbolu. Piłka po strzale Franka Lamparda wyraźnie przekroczyła linie bramkową w meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Mija dokładnie sześć lat od tego momentu, a Anglicy grają w tej samej fazie Euro 2016!

Od pamiętnego strzału Lamparda mija sześć lat, ale w Anglii wszyscy pamiętają co wydarzyło się w RPA. Była 39. minuta meczu 1/8 finału Mundialu. Niemcy po golach Miroslava Klose i Łukasza Podolskiego prowadzili, ale bramka Matthew Upsona przywróciła nadzieje Anglików.

 

Wtedy też przed polem karnym do piłki dopadł Lampard i pięknym strzałem przeniósł piłkę nad Manuelem Neuerem. Wszyscy widzieli, że futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Wszyscy, z wyjątkiem Jorge Larriondy. Sędzia z Urugwaju gola nie uznał. Niemcy strzelili w drugiej połowie jeszcze dwa gole i ostatecznie awansowali do ćwierćfinału.

 

 

27 czerwca 2016 roku Anglia zagra również w 1/8 finału, ale tym razem w mistrzostwach Europy. Ich przeciwnikami będzie jedna z największych niespodzianek turnieju Islandia. Teraz taka sytuacja już się nie powtórzy, gdyż od kilku lat sprawnie funkcjonuje technologia goal-line. Gdyby wprowadzono ją w RPA bardzo możliwe, że Anglicy wyeliminowali by Niemców. Tego już się niestety nie dowiemy.

 

Mecz Anglia - Islandia od godziny 21.00 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2!

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie