Ich niesamowicie pozytywne i wesołe nastawienie było wzorowe i godne naśladowania. Chcielibyśmy im podziękować - powiedziała Hidalgo cytowana przez dziennik Le Figaro.

Fani z obu krajów swoim zachowaniem podczas Euro zdobyli we Francji wielkie uznanie. Wrażenie robiła przede wszystkim ich życzliwość względem innych, oraz zupełny brak agresji.

W internecie ogromną popularnością cieszyły się spontaniczne nagrywane sceny z udziałem Irlandczyków. Widać na nich m.in. kibiców wymieniających koło w samochodzie pary starszych Francuzów, zbierających pozostawione przez siebie śmieci, czy śpiewających kołysanki napotkanym dzieciom.

Kibice z Irlandii Północnej wsławili się szczególnie swoją pieśnią "Will Grigg's on Fire", którą śpiewali również razem z fanami biało-czerwonych podczas meczu w Nicei.

Medal, który jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez władze Paryża, otrzymali do tej pory m.in. muzyk Herbie Hancock oraz tenisista Rafael Nadal. Nie jest jeszcze wiadomo, kto w imieniu kibiców odbierze wyróżnienie, oraz kiedy odbędzie się ceremonia.

Reprezentację obu krajów zakończyły grę w mistrzostwach Europy na 1/8 finału. Irlandia po porażce z Francją 1:2, a Irlandia Północna z Walią 0:1.