Norweskie media: Czas na przebudzenie Lewandowskiego

Piłka nożna
Norweskie media: Czas na przebudzenie Lewandowskiego
fot. PAP

Zdaniem norweskich mediów Polska jest jedną z lepszych drużyn mistrzostw Europy, z "otwartą drogą" do finału, pomimo że nie pokazała jeszcze swoich możliwości i "zabójczej broni" w osobie Roberta Lewandowskiego.

Przełomem było zwycięstwo w wyjątkowo ciężkim meczu ze Szwajcarią, które sprawia, że droga Polski do finału w Paryżu staje się coraz bardziej realistyczna" - ocenił dziennik "Dagbladet".

 

Gazeta podkreśliła że "solidna i zespołowa do bólu gra w obronie stała się po kilku meczach już +polską marką+, lecz w historii wielkich turniejów właśnie tylko takie drużyny dochodzą bardzo wysoko. Ten zespół jednak nie jest tylko defensywny, jak w 2004 roku Grecja, lecz posiada ofensywnych i klasowych zawodników jak Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Za ich plecami zawsze czai się niezwykle niebezpieczny Jakub Błaszczykowski, który już dwa razy pokazał, jak silnie potrafi +użądlić+".

 

Norweskie media oceniają ME, pomimo że ich reprezentacja się do nich nie zakwalifikowała, jako wyjątkowo ciekawe. Rekordy oglądalności padły już w 1/8 finału. Najwyższą osiągnął jak na razie mecz Islandii z Anglią, ale w czołówce znajdują się też mecze Polski z Niemcami i Szwajcarią. Ćwierćfinał z Portugalią zapowiada się jako hit.

 

"Polska gra ciekawie, lecz pomimo jej już niekwestionowanego sukcesu w tych ME wszyscy w dalszym ciągu czekamy na przebudzenie się Lewandowskiego, jednego z najlepszych snajperów świata i to już w meczu z Portugalią" - podkreślił "Dagbladet".

 

Portal "ABC nyheter" uważa, że mecz Polska - Portugalia może być kluczowym spotkaniem dwóch wielkich gwiazd, które jak na razie nie spełniają oczekiwań kibiców. "Jeżeli jednak Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski wybuchną to...".

 

"Z polską obroną Ronaldo nie będzie miał łatwo i raczej sobie nie poradzi. Portugalczycy z kolei będą się za wszelką cenę starać zneutralizować polską gwiazdę Bayernu, ponieważ dobrze wiedzą jaka bestia w nim mieszka i jak kocha strzelać bramki" - napisał "ABC nyheter".

 

Mecz 1/4 finału Polska - Portugalia odbędzie się w czwartek w Marsylii. Transmisja od godziny 20:50 w Polasacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport 2!

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie