Wimbledon: Pewne zwycięstwo Radwańskiej w I rundzie

Rozstawiona z numerem 3 Agnieszka Radwańska pokonała w I rundzie Wimbledonu Katerynę Kozłową z Ukrainy 6:2, 6:1. Przeciwniczką Polki w kolejnym etapie turnieju będzie zwyciężczyni w parze Karin Knapp - Ana Konjuh.

Zwycięstwo Polki było niezagrożone niemal od początku. Radwańska wygrała pierwsze cztery gemy. Później do głosu na chwilę doszła Ukrainka, jednak popełniała zbyt dużo błędów, by zagrozić Polce. Na początku drugiego seta wydawało się natomiast, że Kozłowa może dojść do głosu. Powtórzyła się jednak sytuacja z pierwszego seta - liczne pomyłki i coraz pewniejsza gra Radwańskiej sprawiły, że trzecia rakieta świata wygrała również drugą partię.

Dla krakowianki był to 21. i 22. set w pierwszej rundzie Wimbledonu. Jak do tej pory wygrała wszystkie.

Przeciwniczką Polki w kolejnym etapie turnieju będzie zwyciężczyni w parze Karin Knapp - Ana Konjuh. Mecz ten jest opóźniony z powodu opadów deszczu.