Euro 2016: Walijscy kibice utknęli przed Eurotunelem

Piłka nożna
Euro 2016: Walijscy kibice utknęli przed Eurotunelem
fot. PAP

Kibice reprezentacji Walii, którzy jadą do Francji na piątkowy mecz ich drużyny z Belgią w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy, utknęli w korkach przed wjazdem do Eurotunelu. Fani "Smoków" apelują o przesunięcie rozpoczęcia spotkania - UEFA odmówiła.

Operator kursujących przez tunel pociągów przewożących samochody i autobusy poinformował, że w związku z nasilonym ruchem oraz problemami technicznymi czas oczekiwania na przeprawę może sięgnąć nawet pięciu godzin.

 

Kibice "Smoków" od piątkowego poranka informują przez portale społecznościowe o ogromnych opóźnieniach. Ich relacje mówią o setkach walijskich fanów, którzy utknęli na terminalu i ze łzami w oczach starają się zdobyć bilet na wcześniejsze kursy.

 

UEFA zapewniła, że przygląda się sytuacji, ale w związku z tym, że większość posiadaczy biletów będzie na stadionie na czas nie zamierza przesuwać godziny rozpoczęcia meczu.

 

Jak dotychczas Lille, które leży przy granicy francusko-belgijskiej, wypełnione jest niemal w całości kibicami "Czerwonych Diabłów". Flamandzka gazeta Het Newusbald mówi nawet o 100 tys. fanów, którzy przybyli do Francji z Flandrii i Walonii, by wspólnie dopingować narodową drużynę.

 

Ćwierćfinałowe spotkanie Walii z Belgią rozpocznie się w piątek o godzinie 21.00 na Stade Pierre Mauroy w Lille.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze