GP Polski w kolarstwie torowym: Dwa rekordy kraju w Pruszkowie

Inne
GP Polski w kolarstwie torowym: Dwa rekordy kraju w Pruszkowie
fot. PAP

Dwa rekordy kraju zostały ustanowione w piątek podczas zawodów o Grand Prix Polski w kolarstwie torowym. W Pruszkowie najszybciej w historii pojechały drużyny kobiet i mężczyzn w wyścigach na 4 km na dochodzenie.

Edyta Jasińska, Natalia Rutkowska, Katarzyna Pawłowska i Małgorzata Wojtyra uzyskały czas 4.26,665, poprawiając o pół sekundy wynik z marcowych mistrzostw świata w Londynie (4.27,165).

 

Z kolei Daniel Staniszewski, Michał Rzeźnicki, Szymon Sajnok oraz Alan Banaszek przejechali 4 km w 4.07,329. Poprzedni, blisko siedmioletni rekord wynosił 4.07,581.

 

Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja w sprincie drużynowym. W finale Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Mateusz Rudyk osiągnęli wynik 43,386, wyprzedzając Damiana Zielińskiego, Kamila Kuczyńskiego i Grzegorza Drejgiera – 43,850.

 

Zawody w Pruszkowie są ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami w Rio. Wcześniej minima do drużyny sprinterskiej wypełniło siedmiu zawodników: Zieliński, Drejgier, Sarnecki, Kuczyński, Maksel, Maciej Bielecki i Mateusz Lipa.

 

W niedzielę, ostatnim dniu zawodów, zbierze się w Pruszkowie zarząd PZKol., który zatwierdzi skład na igrzyska zarówno reprezentacji torowej, jak i szosowej oraz w kolarstwie górskim.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze