Rajd Polski: Estończyk Tanak liderem, Ogier czwarty w Mikołajkach

Moto
Rajd Polski: Estończyk Tanak liderem, Ogier czwarty w Mikołajkach
fot. PAP

Estończyk Ott Tanak jadący Fordem Fiestą WRC jest po dziewięciu odcinkach liderem Rajdu Polski, siódmej rundy mistrzostw świata. Obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) jest czwarty ze stratą 16,3 s. Duże straty poniósł Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5).

„Jadę tak szybko, jak potrafię, ale jak się okazuje, za wolno, aby wyjść na prowadzenie. Muszę dokładnie przeanalizować etap, aby sprawdzić, gdzie jeszcze mam rezerwy. To dopiero początek rajdu, nic jeszcze nie jest przesądzone” - podkreślił Ogier.

 

Na drugą pozycję spadł Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC), który ma dwie sekundy straty do lidera. Trzeci jest Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 WRC) ze stratą 7,5 s.

 

Tanak pojechał rewelacyjnie w popołudniowej, piątkowej pętli. Wygrał trzy odcinki specjalne, na ostatnim zanotował czwarty czas, ale miał minimalną stratę i prowadzenie utrzymał.

 

„To wspaniały dzień, oby tak dalej” - powiedział Tanak, którego promotorem jest znany kierowca rajdowy Markko Martin.

 

Pecha miał mistrz Europy Kajetanowicz (Ford Fiesta R5). Na odcinku Wieliczki 2 (18,9 km) przebił oponę i musiał ją zmienić na trasie. Stracił blisko 3 minuty i w klasyfikacji generalnej spadł na odległą pozycję.

 

W piątek kierowcy mają do przejechania jeszcze jedną próbę – superoes na Mikołajki Arena. Start pierwszej załogi zaplanowano na godz. 19.28. Kierowcy będą rywalizowali w parach.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze