Lech pokonał Zagłębie Lubin, Wisła Kraków zremisowała z Ruchem

Piłkarze Lecha Poznań pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Zagłębie Lubin 3:0 (2:0) w meczu sparingowym. Bramki zdobyli Nicki Bille Nielsen ('11), Maciej Gajos ('35) i Kamil Jóźwiak ('80). Zawodnicy Wisły Kraków zremisowali z Ruchem Chorzów 1:1 (1:1). Mecz rozegrano w centrum treningowym wiślaków w podkrakowskich Myślenicach.

Dla Lecha i Zagłębia sparing w Grodzisku Wielkopolskim był przetarciem przed czekającymi ich ważnymi pojedynkami w najbliższym tygodniu. Lubinianie w czwartek zagrają rewanżowe spotkanie 1. rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej ze Slavią Sofia (w Bułgarii przegrali 0:1). Z kolei poznaniacy szykują się do meczu z Legią Warszawa o Superpuchar Polski, który także w czwartek rozegrany zostanie w Warszawie.

Dla Wisły był to trzeci sprawdzian przed rozgrywkami 2016/2017. Wcześniej "Biała gwiazda" pokonała zespół Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów 10:0 (krakowska klasa okręgowa) oraz pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 3:1.

"Niebiescy" w pierwszej grze kontrolnej pokonali Unię Kalety 4:0 (częstochowska klasa okręgowa), potem przegrali z Zagłębiem Lubin 0:2, a następnie z Cracovią 1:3 oraz pokonali drugoligowy Raków Częstochowa 1:0.

Dla Ruchu Chorzów w 11.minucie do bramki trafił nowy nabytek - Jakub Arak. Bramkę dla Wisły Kraków zdobył Zdenek Ondrasek w 23.minucie z karnego.