Wimbledon: Murray w 1/8 finału

Rozstawiony z "dwójką" Brytyjczyk Andy Murray pokonał Australijczyka Johna Millmana 6:3, 7:5, 6:2 i awansował do 1/8 finału (4. rundy) wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu.

Millman, 67. w rankingu światowym, stawił zwycięzcy imprezy sprzed trzech lat największy opór spośród dotychczasowych przeciwników. Choć nie wygrał seta, to mecz trwał dwie godziny i 10 minut, czyli dłużej niż poprzednie pojedynki Murraya.

Najdłuższy był drugi set, którego wicelider światowego rankingu wygrał 7:5. Przy prowadzeniu 5:4 przegrał swoje podanie, a w kolejnym gemie - w którym tenisiści rozegrali aż 19 akcji - ponownie przełamał Australijczyka, by po chwili skończyć partię.

Szkot wystąpił w finale obu tegorocznych imprez wielkoszlemowych poprzedzających londyński turniej - Australian Open i French Open. W obu musiał uznać wyższość Serba Novaka Djokovica, który w sobotę w 3. rundzie niespodziewanie przegrał z Amerykaninem Samem Querreyem.