WT: Triumf Brazylijczyków Alisona i Bruno w Porecu

Brazylijscy siatkarze plażowi Alison Cerutti i Bruno Schmidt wygrali turniej World Tour Major w chorwackim Porecu. W finale mistrzowie świata pokonali Austriaków Clemensa Dopplera i Alexandra Horsta 2:1 (21:13, 16:21, 15:12).

Trzecie miejsce zajęli Kanadyjczycy Chaim Schalk i Ben Saxton, którzy wygrali z Łotyszami Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem 2:1 (19:21, 30:28, 20:18).

Dzień wcześniej rozstrzygnięto sprawę podium w rywalizacji kobiet. Triumfowały Niemki Chantal Laboureur i Julia Sude, które w finale pokonały Kanadyjki Heather Bansley i Sarah Pavan 2:0 (21:19, 21:18). Mecz o trzecie miejsce był pojedynkiem niemieckich duetów - Karla Borger i Britta Buethe okazały się lepsze od Laury Ludwig i Kiry Walkenhorst 2:1 (21:19, 21:23, 15:11).

Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) oraz Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) i Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) odpadli w 1/8 finału. Michał Bryl i Kacper Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom) oraz Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) przegrali baraże o miejsce w "16". W turnieju kobiet z Polek startowały tylko Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Dorota Strąg (Piast Szczecin) - nie zdołały awansować do fazy pucharowej.