Selekcjoner reprezentacji Rosji trenerem Chemika Police!

Siatkówka
Selekcjoner reprezentacji Rosji trenerem Chemika Police!
fot. FIVB

Rosjanin Jurij Mariczew został trenerem mistrzyń Polski - siatkarek Chemika Police. Doświadczony szkoleniowiec przygotowuje obecnie reprezentację Rosji do startu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

55. letni Jurij Mariczew to doświadczony szkoleniowiec. Od stycznia 2013 roku prowadzi żeńską reprezentację Rosji, z którą dwukrotnie triumfował w mistrzostwach Europy (2013, 2015). Obecnie przygotowuję przygotowuje tę drużynę do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
 

Nazwisko trenera Mariczewa znane jest w całym siatkarskim światku. Przed przygodą w reprezentacji Rosji pracował m.in. w Dynamie Moskwa, z którym zdobył Puchar CEV i brązowy medal rosyjskiej Superligi. Wcześniej prowadził Dynamo Krasnodar oraz męski Fakieł Nowy Uriengoj, w którym kiedyś był zawodnikiem.
 

"Udało nam się zatrudnić bardzo doświadczonego trenera. Wierzymy, że przyczyni się do osiągnięcia celów, które wyznaczymy drużynie przed rozpoczęciem rozgrywek" – powiedział prezes Chemika Adam Kulbiej.

 

Mariczew do Polic przyjedzie po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio. W klubie zostanie Jakub Głuszak, który w poprzednim sezonie zastąpił na stanowisku Giuseppe Cuccriniego i wygrał mistrzostwo oraz Puchar Polski. Pełnić będzie rolę drugiego trenera.

RM, Polsat Sport, chemik-police.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze