ME w pięcioboju: Brązowy medal polskiej męskiej sztafety

Polska sztafeta pięcioboistów w składzie Jarosław Świderski i Sebastian Stasiak zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym, które rozgrywane są w Sofii.

Złoty medal wywalczyli Rosjanie Aleksander Sawkin i Aleksander Lesun z dorobkiem 1511 pkt, drugie miejsce i srebrny medal przypadł czeskiej sztafecie Ondrej Poliwka i Martin Bilko - 1491 pkt.

Dopiero na szóstej pozycji uplasował się duet węgierski z brązowym medalistą olimpijskim z Londynu Adamem Marosim, któremu partnerował Peter Tibolya.

Polacy zgromadzili tylko o jeden punkt mniej od Czechów - 1490. Z kolei o jeden punkt gorsi do biało-czerwonych byli Brytyjczycy James Cooke i Joseph Choong.

W środę wystartują miksty - w polskiej ekipie będzie zakwalifikowana na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro Oktawia Nowacka i także olimpijczyk Szymon Staśkiewicz.

W następnych dniach odbędzie się rywalizacja indywidualna, najpierw eliminacje, a w sobotę i niedzielę finały.