Mourinho: Giggs chciał dostać pracę, którą powierzono mnie

Piłka nożna
Mourinho: Giggs chciał dostać pracę, którą powierzono mnie
fot. PAP

Jose Mourinho we wtorek został oficjalnie powitany w Manchesterze United jako nowy menadżer "Czerwonych Diabłów". Na 30-minutowej konferencji prasowej odpowiadał na pytania dziennikarzy. Pojawiły sie niewygodne kwestie na temat młodzieżowych graczy oraz sprawa odejścia Ryana Giggsa.

Na konferencji Mourinho przyznał, że chciałby pobić rekord Fergusona oraz nawiązał również do nieudanej kampanii van Gaala - Nigdy nie byłem dobry w chowaniu się za słowami, czy za filozofią. Jestem nieszczęśliwy, że nie ma nas w Lidze Mistrzów, ponieważ nie ukrywam, że chciałbym pobić rekord Sir Alexa Fergusona w liczbie wygranych w Champions League meczach. - oznajmił.

 

Nie zabrakło również niewygodnych pytań o wychowanków. Jest to gorący temat odkąd ogłoszono, że nowym trenerem zostanie Mourinho, który nie słynie raczej ze stawiania na młodych, co gryzie się z długoletnią historią klubu - Wiesz ilu graczy wypromowałem z młodzieżowych akademii? Czterdziestu dziewięciu…  49! - odpowiedział Portugalczyk dziennikarzowi pytającemu o młodzież. - Mogę dać Ci listę, jeśli chcesz. Czasem musisz sięgnąć po graczy z akademii, bo nie masz wyboru, jest za dużo kontuzji w zespole. Mój rekord kontuzji jest bardzo, bardzo niski. Nie promuję młodych graczy z konieczności , tylko z przekonania. – powiedział Mourinho, jednocześnie nawiązując do wielu młodych graczy, którzy zadebiutowali w drużynie van Gaala ze względu na liczne kontuzje w seniorskim zespole.

 

Mourinho zapytany o fakt, jako że teraz ma coś do udowodnienia po blamażu zaliczonym z Chelsea zrobił z tego okazję na wbicie szpileczki innym trenerom. Można sie spodziewać, że na myśli miał Arsene'a Wengera, któremu nigdy nie szczędził złośliwych uwag – Są tacy menadżerowie, którzy zdobyli tytuł 10 lat temu. Są też tacy, którzy tego nie dokonali nigdy. Ja ostatni tytuł wygrałem rok temu – powiedział z dumą Mourinho. – Więc jeśli ja mam coś do udowodnienia, co z innymi?

 

Nowy trener United odniósł się do roli jaką będzie pełnił Wayne Rooney i tym samym dał dezaprobatę temu, na jakiej pozycji kapitana reprezentacji Anglii wystawiał na Euro Roy Hodgson oraz Luis van Gaal w klubie. – To normalne, że piłkarz w tym wieku trochę się zmienia, ale jest jedna rzecz, która nigdy się nie zmieni – to apetyt, by umieszczać piłkę w siatce. On może już nie być numerem „9”, ale dla mnie nigdy nie będzie „6”. On nie będzie grał 50 metrów od bramki. On może grać na "9", "10", może nawet "9 i pół", ale nigdy na "6", ani nawet "8". -  Plan odnośnie Rooneya Mourinho miał na pewno na długo zanim zajął stanowisko menadżera United. Portugalski szkoleniowiec zabiegał o napastnika United, gdy trenował londyńską Chelsea.

 

Jose Mourinho odniósł się także do odejścia Ryana Giggsa – Prawda jest taka, że nie odpowiadam za odejście Ryana Giggsa. Praca, której chciał Ryan, jest pracą, którą powierzono mi. To nie moja decyzja, to decyzja klubu. - oświadczył.

 

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze