Federer powstał jak feniks z popiołów! Skrót meczu z Ciliciem

Roger Federer był już o krok od odpadnięcia z Wimbledonu 2016 w spotkaniu z Marinem Ciliciem. Szwajcarski tenisista wrócił jednak z zaświatów... to znaczy od stanu 0:2 w setach, w czwartym secie obronił trzy piłki meczowe, a w piątej partii przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W półfinale zagra z Milosem Raoniciem, który wyeliminował Sama Querreya. Zobaczcie skróty obu meczów ćwierćfinałowych.

Mecz Federera z Ciliciem była siódmą konfrontacją tych zawodników. Po raz szósty lepszy okazał się Szwajcar, który miał jednak ogromne problemy w pierwszyc trzech setach. Przegrywał już 0:2, a w trzeciej odsłonie przy stanie 3:3 i jego serwisie, obronił trzy breakpointy! Po raz kolejny powstał jak feniks z popiołów w secie numer cztery, gdy obronił trzy meczbole! Silna psychika Federera znowu dała o sobie znać, bo w kluczowych momentach bronił się doskonałym serwisem!

Jedyne dotychczas zwycięstwo Cilica nad Szwajcarem miało bardzo prestiżowy charakter - niespodziewanie wyeliminował słynnego rywala w półfinale wielkoszlemowego US Open w 2014 roku. Chorwat wygrał dwa dni później nowojorską imprezę, odnosząc największy sukces w karierze.

Blisko 35-letni Federer po raz 18. startuje w Wimbledonie. Po raz 14. dotarł do najlepszej "ósemki" w londyńskiej imprezie wielkoszlemowej. Wyrównał rekord liczonej od 1968 roku Open Ery należący do Jimmy'ego Connorsa.

Rywalem siedmiokrotnego triumfatora Wimbledonu będzie Milos Raonic, który okazał się lepszy od pogromcy innego potentata. Sam Querrey w trzeciej rundzie odprawił z kwitkiem Novaka Djokovica, jednak skrupulatny tenis rozstawionego z siódemką Kanadyjczyka okazał się poprzeczką nie do przeskoczenia. Querrey walkę nawiązał wyłącznie w trzecim secie, pozostałe jednak kontrolowane były przez Raonicia. 25-latek wygrał 3:1 i w półfinale postara się napsuć krwi Federerowi.