Młody zawodnik Lechii Gdańsk na testach w Benfice Lizbona

Piłka nożna
Młody zawodnik Lechii Gdańsk na testach w Benfice Lizbona
fot. PAP

Przemysław Macierzyński wyleciał w środę do Lizbony, gdzie przejdzie testy medyczne w Benfice. Po ich zaliczeniu 17-letni napastnik Lechii zostanie wypożyczony do mistrza Portugalii, którego piłkarzem już były zawodnik gdańskiego klubu Paweł Dawidowicz.

Macierzyński trafił do Lechii w grudniu 2014 roku z UKS SMS Łódź i grał głównie w drużynach młodzieżowych oraz w trzecioligowych rezerwach. W sezonie 2014/15 zadebiutował w ekstraklasie – wszedł na boisko w 90. minucie ostatniego ligowego meczu z Jagiellonią Białystok.

 

Jeśli 17-letni napastnik przejdzie do Benfiki, będzie występował w drużynie młodzieżowej lub w zespole rezerw, który rywalizuje na zapleczu portugalskiej ekstraklasy.

 

Zawodnikiem drużyny z Lizbony jest inny były piłkarz Lechii Paweł Dawidowicz. Ten 21-letni defensywny pomocnik, który powołany został przez trenera Adama Nawałkę na pierwsze zgrupowanie reprezentacji przed mistrzostwami Europy, przeszedł do Benfiki dwa lata temu i do tej pory występował tylko w drugiej drużynie.

DZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze