Cichocka i Ennaoui pobiegną w finale na 1500 m

Angelika Cichocka (SKLA Sopot) i Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) awansowały do finału biegu na 1500 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Odpadła Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola).

Cichocka, która w tym sezonie jest w znakomitej dyspozycji, udowodniła to także w kwalifikacjach. W swojej serii zajęła drugie miejsce, kontrolując cały czas bieg. Miała czas 4.13,47 i przegrała jedynie z Etiopką z holenderskim paszportem Sifan Hassan - 4.13,45.

Urbanik w tej serii zajęła dopiero szóstą lokatę z czasem 4.14,86. To nie wystarczyło, by wejść do finału.

Z kolei Ennaoui po raz kolejny zaimponowała finiszem na ostatniej prostej. Taktycznie ambitna lekkoatletka bieg rozegrała fatalnie. Dużą część dystansu pokonała na drugim torze, co jest niekorzystne zwłaszcza na wirażach. Ostatnie 100 m przebiegła jednak jak sprinterka i zajęła trzecią lokatę wynikiem 4.10,99.

Finał 1500 m kobiet zaplanowany jest na niedzielę na godz. 17.45.