Giro d’Italia kobiet: Niewiadoma piąta w jeździe na czas

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) zajęła piąte miejsce na siódmym etapie kolarskiego wyścigu Giro d'Italia kobiet, jeździe indywidualnej na czas z Albisoli do Varazze (21,9 km). W klasyfikacji generalnej Polka jest wciąż siódma.

Na płaskiej trasie Niewiadoma straciła 37 s do najlepszej w tej próbie Amerykanki Evelyn Stevens (Boels Dolmans). Czwarte miejsce zajęła inna Amerykanka Megan Guarnier (Boels Dolmans), która zachowała koszulkę liderki.

Druga z Polek, Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) zajęła 30. miejsce ze stratą 3.02.

W klasyfikacji generalnej Guarnier wyprzedza o 34 s Stevens oraz o 1.53 Holenderkę Annę van der Breggen (Rabobank Liv). Niewiadoma traci do liderki 6.48, a zajmująca 18. pozycję Jasińska -25.57. Dziewięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę.

Niewiadoma i Jasińska otrzymały nominacje do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Pierwsza z nich pojedzie zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak i w jeździe indywidualnej na czas.