Polska na Euro 2016. Przeżyjmy to jeszcze raz! (WIDEO)

Piłka nożna
Polska na Euro 2016. Przeżyjmy to jeszcze raz! (WIDEO)
fot. Polsat Sport

Pięć meczów, cztery gole, dwie serie rzutów karnych. Irlandia Północna, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Portugalia. W sumie prawie 500 minut spędzonych na boisku. Ostatecznie reprezentacja Polski osiągnęła na Euro 2016 ćwierćfinał. Niesamowite. Scenariusz, jaki przed turniejem zakładali jedynie najwięksi optymiści.

Polacy dokonali we Francji rzeczy historycznej. Po raz pierwszy od 1986 roku wyszli z grupy. W przeciwieństwie jednak do drużyny Antoniego Piechniczka, która poległa w 1/8 finału meksykańskiego mundialu, dla zespołu Adama Nawałki miał to być dopiero początek.

Choć nie zabrakło nerwów, w 1/8 finału odprawiliśmy z kwitkiem Szwajcarię. Zwycięstwo rozpaliło w narodzie nadzieję. Byliśmy w ćwierćfinale Euro 2016. Te pięć dni, które dzieliło mecz ze Szwajcarią od spotkania z Portugalią, to prawdopodobnie najpiękniejszy okres w życiu każdego polskiego kibica po 1982 roku.

Pojawiły się nawet głosy o ewentualnym finale. Wszak drabinka, jak wszyscy pamiętamy, wyjątkowo nam tego lata sprzyjała... Niestety, na drodze stanęła Portugalia. Drugie z rzędu zwycięstwo po rzutach karnych? Nie udało się... O wszystkim przesądziła jedna niewykorzystana jedenastka.

- Przegraliśmy z drużyną, która nie wygrała na Euro praktycznie żadnego meczu, a mimo to awansowała do najlepszej czwórki. Paradoks... Jeśli jest się tak blisko półfinału mistrzostw Europy, porażka boli i będzie bolała jeszcze przez dłuższy czas. Jesteśmy jednak twardzi i mam nadzieję, że szybko sobie z tym poradzimy - mówił po meczu Robert Lewandowski.

Ten turniej miał wielu bohaterów. Jeśli idzie o Polskę, należy wymienić Bartosza Kapustkę, który zaliczył z Irlandią Północną prawdziwe wejście smoka i którego chwalił nawet sam Gary Lineker, Michała Pazdana, który w meczu z Niemcami wszedł na jakiś zupełnie inny poziom i do końca mistrzostw już go nie opuścił, Jakuba Błaszczykowskiego, bo bez jego dwóch bramek nie byłoby przecież tego ćwierćfinału, no i w końcu Adama Nawałkę, który... No właśnie. Który zrobił coś z niczego.

Wszystkie mecze Polaków na Euro 2016:

Polska - Irlandia Północna 1:0
Bramka: Milik 51

Niemcy - Polska 0:0

Ukraina - Polska 0:1
Bramka: Błaszczykowski 54

Szwajcaria - Polska 1:1 (4:5 w rzutach karnych)
Bramki: Shaqiri 82 - Błaszczykowski 39

Polska - Portugalia 1:1 (3:5 w rzutach karnych)
Bramki: Lewandowski 2 - Sanches 33

 

Całą drogę biało-czerwonych do ćwierćfinału obejrzysz w załączonym materiale wideo autorstwa Jakuba Baranowskiego, Huberta Chmielewskiego oraz Macieja Turskiego.

Jakub Baranowski, Hubert Chmielewski, Maciej Turski, Rafał Hurkowski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze