Jurgen Klopp przedłużył kontrakt z Liverpoolem

Piłka nożna
Jurgen Klopp przedłużył kontrakt z Liverpoolem
fot. PAP/EPA

Niemiecki trener Jurgen Klopp przedłużył kontrakt z FC Liverpool do 2022 roku. Wcześniejsza umowa zakładała współpracę do 2018 roku. Piłkarzy angielskiego klubu prowadzi od października zeszłego roku.

Jak podaje oficjalna strona klubu 49-letni szkoleniowiec, który na Anfield Road pracuje od dziewięciu miesięcy podpisał umowę na najbliższe osiem lat. Wraz z nim nowe kontrakty parafowali asystenci Niemca: Zeljko Buvac i Peter Krawietz.

Władze Liverpoolu są zadowolone z dotychczasowej współpracy. Właściciel klubu John Henry powiedział: "Klopp to światowej klasy trenerski talent. Jego przywództwo będzie kluczowym czynnikiem pozwalającym nam osiągnąć wszystko, co sobie założyliśmy".

Pomimo, że Klopp pracuje w Liverpoolu od niespełna roku, zdążył mocno zżyć się z klubem. "Ciężko wyrazić jak bardzo jestem zaszczycony. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przyszłe sukcesy The Reds. Zawodnicy, sztab, właściciele i oczywiście kibice - wszyscy tworzymy wielką rodzinę. Będąc jednością staniemy się silniejsi, lepsi, a sukces będzie smakował bardziej" - skomentował zawarcie umowy Klopp..

W poprzednim sezonie Niemiec doprowadził The Reds do finału ligi europejskiej, w którym angielski zespół uległ Sevilli (1:3).

Klopp trenerską renomę wyrobił sobie podczas pracy w Borusii Dortmund. Z niemieckim klubem dwukrotnie zdobył mistrzostwo (2010, 2011), raz krajowy puchar (2012).

Liga angielska wznawia rozgrywki 13 sierpnia. Tego dnia Liverpool podejmie u siebie Arsenal Londyn.

DŁ,PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie