Giro d’Italia kobiet: Siódme miejsce Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) zajęła siódme miejsce i zwyciężyła w klasyfikacji młodzieżowej wyścigu kolarskiego Giro d'Italia kobiet. Triumfowała Amerykanka Megan Guarnier (Boels Dolmans).

W wyścigu brały udział jeszcze dwie Polki - Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) zajęła 18. miejsce - strata 29.39, a Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) nie ukończyła zawodów.

Na ostatnim, dziewiątym etapie rozgrywanym w rejonie jeziora Maggiore (104,8 km) Niewiadoma była ósma, wygrała jej koleżanka z zespołu Holenderka Thalita de Jong.

W klasyfikacji końcowej triumfująca Guarnier o 34 sekundy wyprzedziła swoją rodaczkę i zawodniczkę tej samej drużyny Evelyn Stevens. Trzecie miejsce ze stratą 1.53 zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni Holenderka Anna van der Breggen (Rabobank-Liv).

Niewiadoma, która po dobrej jeździe na pierwszych etapach była wiceliderką wyścigu, na piątym etapie poniosła jednak starty i spadła na dalszą pozycję. Ostatecznie zawodniczka z Limanowej straciła do liderki 6.48 minut.

Dla 21-letniej kolarki był to trzeci start w najdłuższym i uważanym za najtrudniejszym wyścigu dla kobiet. W zeszłym roku zajęła ona w zawodach piąte miejsce i również odebrała białą koszulkę dla najlepszej zawodniczki do lat 23. Przed dwoma laty była we Włoszech 11.

Zarówno Niewiadoma, jak i Jasińska będą reprezentować Polskę na igrzyskach w Rio de Janeiro.