Lekkoatletyczne ME: Chabowski czwarty w półmaratonie

Marcin Chabowski zajął czwarte miejsce w półmaratonie w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Wygrał reprezentant Szwajcarii Abraham Tadesse. Wśród kobiet złoty medal zdobyła Portugalka Sara Moreiro, a Agnieszka Mierzejewska była dziewiąta.

Tadesse z czasem 1:02.03 był lepszy od Turka Kaana Kigena Oezbilena - 1:02.27 i Włocha Daniele Meucciego - 1:02.38. Chabowski (STS Pomerania Szczecin) stracił do zwycięzcy 51 sekund. Na 16. pozycji bieg ukończył Szymon Kulka (ULKS Lipinki) - 1:04.47

Moreira uzyskała wynik 1:10.19 i wyprzedziła Włoszkę Veronicę Inglese - 1:10.35 oraz swoją rodaczkę Jessicę Augusto - 1:10.55. Mierzejewska (MKS MOS Płomień Sosnowiec) przebiegła dystans w 1:12.10.

W roku olimpijskim w mistrzostwach Europy rywalizuje się w półmaratonie, a nie w maratonie.