Najtrudniejsza przeprawa mistrzów Europy! Polska na drodze Portugalii

Ten spektakl rozegrany na Stade Velodrome w Marsylii polscy kibice zapamiętają na lata. Batalia o półfinał Euro 2016, dramatyczne starcie Polski i Portugalii, w którym ani 90. minut, ani dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. O sukcesie podopiecznych Fernando Santosa przesądził dopiero konkurs rzutów karnych.

Wszystko zaczęło się po myśli biało-czerwonych. Już w drugiej minucie Robert Lewandowski zdobył bramkę, jak się później okazało najszybszą na tym turnieju. W 33. minucie gry szczęście uśmiechnęło się do Portugalczyków: Łukasza Fabiańskiego pokonał Renato Sanches.

Po 90. minutach gry był remis 1:1. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu. Pierwszego półfinalistę Euro 2016 wyłonił dopiero konkurs rzutów karnych... Emocjonujący konkurs jedenastek miał następujący przebieg:

3-5 - Quaresma trafił...

Portugalia znalazła się w półfinale, w którym pokonała 2:0 Walię, następnie - już w finale - podopieczni Fernando Santosa wygrali po dogrywce 1:0 z Francją.

Spotkanie z Polską było chyba najtrudniejszą przeprawą Portugalczyków na tej imprezie, jedynym spotkaniem,  w którym przyszłym mistrzom Europy do sukcesu potrzebne były rzuty karne.

Najciekawsze fragmenty meczu ćwierćfinałowego Polska - Portugalia w załączonym materiale wideo.