We wtorek pierwszy etap Tour de Pologne

Inne
We wtorek pierwszy etap Tour de Pologne
fot. PAP

We wtorek w Radzyminie rozpocznie się 73. Tour de Pologne. Dwustu kolarzy z 25 ekip wystartuje o godz. 13:20, a na mecie na Placu Teatralnym w Warszawie są spodziewani około 16:30.

Trasa etapu liczy 135 km. Do Warszawy kolarze wjadą już na 26. kilometrze, na lewy brzeg Wisły dostaną się przez Most Świętokrzyski, a następnie pokonają siedem razy rundę długości 13,8 km (ulicami: Topiel, Karową, Krakowskie Przedmieście, Senatorską, Wierzbową, Mazowiecką, Świętokrzyską, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederską, Gagarina, Czerniakowską i Szwoleżerów).

 

Tour de Pologne, nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda, będzie rozgrywany pod hasłem „Szlakiem historii”. Start wyznaczono w Radzyminie, gdzie w 1920 roku stoczono jedną z kluczowych bitew wojny polsko-bolszewickiej.

 

W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Nowym Sączu, Rzeszowie, Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Krakowie, gdzie tradycyjnie odbędzie się kończąca ściganie jazda indywidualna na czas.

 

W Tour de Pologne wystartuje 200 zawodników z 25 ekip. Po raz pierwszy od czasu, gdy wyścig ma najwyższą rangę UCI, pojadą trzy polskie drużyny: reprezentacja, CCC Sprandi Polkowice oraz debiutująca Verva Activejet. Na starcie stanie m.in. mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski (Sky).

DZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze