Zrinjski Mostar - Legia Warszawa: Boniek pokazał "elkę". W dobrej wierze!

Piłka nożna
Zrinjski Mostar - Legia Warszawa: Boniek pokazał "elkę". W dobrej wierze!
fot. PAP

Zbigniew Boniek, prezes PZPN i legenda Widzewa Łódź, opublikował we wtorek zdjęcie, na którym pokazuje popularną "elkę" - symbol Legii Warszawa. Konktekstem jest oczywiście walka stołecznego klubu o Ligę Mistrzów, która rozpocznie się właśnie we wtorek wyjazdowym meczem z bośniackim Zrinjskim Mostarem. Transmisja od 18:20 w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

Boniek spędził w Widzewie aż siedem lat. Dwa razy zdobywał z nim mistrzostwo Polski. W jego barwach zgromadził też masę tytułów indywidualnych. Dla czerwonej części Łodzi do dziś jest wielką legendą. Zdjęcie z "elką" musiało więc być dla wielu niemałym szokiem. "Zibi" oczywiście opatrzył je stosownym podpisem.


"Prezes jest neutralny, ale jesteśmy z naszym Mistrzem w walce o Champions League, powodzenia!" - napisał na Twitterze Boniek.

Mimo dobrych chęci, prezes nadział się na kilka kontr:

 


Ale przy takich słowach uznania, chyba było warto:

 


Zrinjski Mostar to mistrz Bośni i Hercegowiny. W składzie tej drużyny można znaleźć wyłącznie piłkarzy z Bałkanów. Dla Legii będzie to już siódma próba sforsowania bram fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dotychczas tylko dwie próby zakończyły się sukcesem. W sezonie 1995/96 dokonała tego właśnie Legia Warszawa, natomiast rok później Widzew Łódź Zbigniewa Bońka.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie