Boris Becker: Djoković zaniedbał przygotowania do Wimbledonu

Tenis
Boris Becker: Djoković zaniedbał przygotowania do Wimbledonu
fot. PAP

Boris Becker, trener lidera rankingu ATP Novaka Djokovicia, powiedział, że jego podopieczny wcześnie pożegnał się z Wimbledonem, ponieważ nie był odpowiednio przygotowany do występu na londyńskiej trawie.

W Wimbledonie Novak Djoković miał zdobyć trzeci z czterech tytułów potrzebnych do zdobycia Klasycznego Wielkiego Szlema. Po wygranych w Australian i French Open, Serb przystąpił do londyńskiego turnieju jako faworyt, ale sensacyjnie odpadł już w III rundzie. Lider rankingu ATP uległ w meczu z Samem Querrey'em.

- Po zwycięstwie w Rolandzie Garrosie Novak ze wszystkich stron przyjmował gratulacje. I prawdopodobnie przez to zaniedbał przygotowania do Wimbledonu - ocenił trener Serba, Boris Becker.

Niemiec zaprzeczył, że przyczyną porażki Djokovicia był uraz ramienia, z którym tenisista ponoć się zmagał w Londynie. - Ze zdrowiem Novaka wszystko jest w porządku - powiedział. - Novak jest tylko człowiekiem. Przegrał z Querrey'em, bo podczas tych dwóch dni, kiedy był rozgrywany mecz, był od niego słabszy - dodał Becker.

Boris Becker, były lider rankingu ATP, w trakcie swojej kariery sześciokrotnie zdobywał tytuły Wielkiego Szlema, w tym trzykrotnie na kortach londyńskiego Wimbledonu. Od grudnia 2013 pełni funkcję głównego trenera Novaka Djokovicia.

DZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie