Higuain mógł zostać najlepiej zarabiającym piłkarzem, ale odrzucił ofertę Chińczyków!

Piłka nożna
Higuain mógł zostać najlepiej zarabiającym piłkarzem, ale odrzucił ofertę Chińczyków!
fot. PAP

Gonzalo Higuain mógł zostać najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie, lecz odrzucił lukratywną propozycję Hebei China Fortune. Chińczycy oferowali mu... 950 tysięcy euro tygodniowo!

Argentyńczyk ma za sobą wyjątkowo dobry sezon - szczególnie w klubie. Dla Napoli strzelił aż 36 goli, bijąc rekord Serie A. Nic dziwnego, że wzbudził zainteresowanie największych klubów w Europy... ale nie tylko! Nawet przedstawiciele odległego Hebei China Fortune postanowili zrobić wszystko, by sprowadzić go do siebie. Na potwierdzenie zaproponowali mu... 950 tysięcy euro tygodniowo!

Suma kompletnie abstrakcyjna. Higuain stałby się z miejsca najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie i chyba trudno byłoby komukolwiek przebić ten rekord. Transfer wiązałby się jednak z tym, że wyjechałby na peryferie futbolu i straciłby co najmniej sezon. Ambicja wzięła górę, a Argentyńczyk odrzucił taką ofertę. Domyślamy się, że mimo wszystko nie była to łatwa decyzja. Przez rok zarobiłby ponad 45 milionów euro! Drugie miejsce na liście płac zajmowałby Cristiano Ronaldo z 20. milionami euro.


jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze