Dziś startuje DreamHack Valencia

E-sport
Dziś startuje DreamHack Valencia
@DreamHack

280 graczy Hearthstone’a, w tym czterech z polskiej drużyny illuminar Honor Gaming, rozpocznie dziś walkę o pulę nagród w wysokości 27.500 dolarów i 42 punkty Hearthstone Championship Tour. Oto wszystko co musisz wiedzieć o trzydniowym święcie karcianki Blizzarda, ale bałeś się zapytać.

Na turnieju zagrają takie marki jak dwukrotny zwycięzca DreamHacka Rdu, nadzieja hiszpańskiej publiczności AKAWonder, Brytyjczyk BoarControl, Cipher, Ness, zwycięzca IEM Katowice 2015 Orange, superjj, zalae, StanCifka, Hotform czy Crane333.

 

Jednak polscy fani będą trzymać kciuki za aż dziesięciu polskich zawodników. Oprócz czteroosobowej reprezentacji illuminar Honor Gaming na turnieju wystąpią Jellycrusher, Manchox, Eladrin, Chiro, dawido i Szuler. W składzie wspomnianej wcześniej organizacji zobaczymy Bartka “ikealyou” Zawadzkiego, który w iHG gra od lutego bieżącego roku, ale także trzech zawodników z byłego noMERCY. Dziany, Izual i A83650 postarają się zrobić wszystko, żeby w nowych barwach nie wyjechać z Walencji z pustymi rękoma.

 

Na turnieju nie zagra najpopularniejszy z zawodników iHG. Cezary "Blackfireice" Cholewski będzie odpowiadał za polską transmisję z DreamHacka. Anglojęzyczną także poprowadzi dwóch Polaków, bo oprócz Ravena i Sottle’a na stanowiskach komentatorskich zameldują się Jakub “Lothar” Szygulski oraz Marcin “Gnimsh” Filipowicz.

 

A to wszystko już o 11.15, bo właśnie wtedy wystartuje pierwsza z siedmiu zaplanowanych na dziś rund w formacie Open Swiss. Gracze przywieźli do Hiszpanii po cztery talie, ale jedna z nich zostanie przed każdym meczem zbanowana przez przeciwnika. Mecze będą rozgrywane w formacie Best of 5, last hero standing (talia, która przegrała mecz nie może być wybrana ponownie, a wygrana talia musi być używana do momentu porażki).

 

Najlepsza szesnastka zawodników po rozegraniu dziewięciu rund Swissa rozpocznie jutro wieczorem zmagania w ramach drabinki pojedynczej eliminacji. ⅛ finału jest zaplanowana na jutrzejszy wieczór, a ćwierćfinały, półfinały i finał całego turnieju zostaną rozegrane w sobotę.

 

Harmonogram:

  • 14 lipca  (11.15): Runda 1 - Runda 7
  • 15 lipca (12.00): Runda 8 i Runda 9 - ⅛ finału
  • 16 lipca (13.15): ćwierćfinały, półfinały i finał

 

Nagrody:

  • 1 miejsce: 8.000$ + 15 HCT
  • 2 miejsce: 4.000$ + 10 HCT
  • 3 miejsce: 2.250$ + 5 HCT
  • 5-8 miejsce: 1.250$ + 2 HCT
  • 9-16 miejsce: 750$

 

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie