Serbowie nie pomogli! Półfinał Ligi Światowej nie dla Polaków

To był mecz, od którego zależały losy reprezentacji Polski w turnieju Final Six Ligi Światowej. Zwycięstwo Serbów w meczu z Francją dawało biało-czerwonym awans do półfinału. Niestety, w tym niezwykle emocjonującym, zakończonym tie-breakiem starciu, górą byli Trójkolorowi.

W premierowej odsłonie długo przewagę utrzymywali Serbowie, którzy jeszcze na drugiej przerwie prowadzili 16:15. Tuż po niej Trójkolorowi wygrali... siedem kolejnych akcji, w dużej mierze dzięki kapitalnym zagrywkom Nicolasa Marechala i praktycznie przesądzili sprawę zwycięstwa w tym secie (16:22).  W końcówce nie pozwolili już ekipie z Półwyspu Bałkańskiego na odrobienie strat. Druga partia miała podobny przebieg. Wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej, po niej w polu zagrywki pojawił się Kevin Le Roux i Trójkolorowi znów odskoczyli rywalom (17:20). Seta efektownie - asem serwisowym, zakończył Nicolas Marechal.

Trzeci set miał bardziej zacięty przebieg od poprzednich. Zakończyła go rywalizacja na przewagi, którą na korzyść ekipy Nikoli Grbicia rozstrzygnął Uroš Kovačević. Powtórzyła się historia z meczu z Polską, gdy Trójkolorowi po dwóch kapitalnych setach, w kolejnych wyraźnie osłabli i oddali inicjatywę rywalom. Potwierdziła to partia numer cztery, w której Francuzi seryjnie popełniali błędy, a ekipa z Półwyspu Bałkańskiego zdominowała rywali, przeważając na przestrzeni całego seta (11:7, 16:10, 18:11) i pewnie wygrała 25:19.

Tie-break miał wyłonić zwycięzcę meczu i jednocześnie zadecydować o losie Polaków w turnieju Final Six. Niestety dla podopiecznych Stephane Antigi, Trójkolorowi zdołali pozbierać się w decydujących momentach i wywalczyli awans do najlepszej czwórki.

Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczczono pamięć ofiar masakry w Nicei.

Serbia - Francja 2:3 (20:25, 19:25, 26:24, 25:19, 12:15)

Serbia: Nikola Jovović, Tomislav Dokić, Dragan Stanković, Srećko Lisinać, Uros Kovacević, Milos Nikić - Neven Majstorović (libero) oraz Aleksa Brdjović, Marko Ivović.
Francja: Benjamin Toniutti, Antonin Rouzier, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Nicolas Marechal, Earvin Ngapeth - Jenia Grebennikov (libero) oraz Pierre Pujol, Julien Lyneel, Franck Lafitte, Thibault Rossard.

17:07

"W związku z zamachem i śmiercią dziesiątek niewinnych ludzi w Nicei, Polski Związek Piłki Siatkowej przekazuje na ręce naszych francuskich Przyjaciół wyrazy głębokiego współczucia i solidarności.

Uczynimy wszystko, by w tak trudnym momencie udzielić wszelkiego wsparcia reprezentacji Francji uczestniczącej w Finale Ligi Światowej w Krakowie.

Podczas dzisiejszych meczów turnieju finałowego uczczona zostanie pamięć ofiar masakry w Nicei, a oprawa widowisk będzie stonowana" - czytamy w oficjalnym komunikacie PZPS.

17:18

Serbia zagra dziś przeciwko Polsce?

17:23

Transmisja meczu Serbia - Francja w Polsacie Sport (początek godzina 17.30), komentują: Tomasz Swędrowski i Tomasz Wójtowicz.

17:25

Słuchamy hymnów obu państw.

17:29

Minuta ciszy poświęcona pamięci ofiar zamachu w Nicei.

17:31

SERBIA - FRANCJA 0:0, 2:0 Rozpoczynamy ostatnie spotkanie grupy J turnieju Final Six Ligi Światowej!

17:32

SERBIA - FRANCJA 0:0, 4:2 Atak Serbów po bloku rywali.

17:34

SERBIA - FRANCJA 0:0, 4:3

SERBIA:  Jovović, Kovacević, Stanković, Nikić, Dokić, Lisiniać - Majstrović (libero).
FRANCJA: Toniutti, Ngapeth, Marechal, Rouzier, Le Goff, Le Roux - Grebennikov (libero).

17:35

SERBIA - FRANCJA 0:0, 5:4 Milos Nikić musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

17:36

SERBIA - FRANCJA 0:0, 7:5 Earvin N'Gapeth zablokowany.

17:37

SERBIA - FRANCJA 0:0, 8:6 Dwa oczka zaliczki Serbów na pierwszej przerwie technicznej.

17:39

SERBIA - FRANCJA 0:0, 9:8 Antonin Rouzier przedarł się przez blok rywali.

17:41

SERBIA - FRANCJA 0:0, 10:8

Kolejne spotkanie Final Six przy pustych trybunach... Co na to eksperci Polsatu Sport?

Eksperci dyskutują o cenach biletów na Final Six Ligi Światowej

17:42

SERBIA - FRANCJA 0:0, 12:11 Dragan Stanković serwuje w aut.

17:43

SERBIA - FRANCJA 0:0, 14:12 Skutecznie z krótkiej Srećko Lisinac.

17:44

SERBIA - FRANCJA 0:0, 14:14 Kevin Le Roux - as serwisowy (109 km/h).

17:45

SERBIA - FRANCJA 0:0, 16:15 Punkt zaliczki Serbów na drugiej przerwie.

17:47

SERBIA - FRANCJA 0:0, 16:17  Antonin Rouzier skutecznie z prawego skrzydła i Francuzi na prowadzeniu.

17:49

SERBIA - FRANCJA 0:0, 16:18 Punktuje Earvin N'Gapeth. Trzy akcje z rzędu dla Trójkolorowych i Nikola Grbić prosi o czas.

17:50

SERBIA - FRANCJA 0:0, 16:19 Nicolas Marechal - as serwisowy (113 km/h). Nikola Grbić wziął drugi czas.

17:50

SERBIA - FRANCJA 0:0, 16:20 Skuteczny atak Earvina N'Gapetha.

17:51

SERBIA - FRANCJA 0:0, 16:21 Nicolas Le Goff przedarł się przez blok rywali.

17:51

SERBIA - FRANCJA 0:0, 16:22 Seria Trójkolorowych trwa...

17:52

SERBIA - FRANCJA 0:0, 17:22 Dopiero teraz Nicolas Marechal pomylił się w polu zagrywki...

17:53

SERBIA - FRANCJA 0:0, 18:23 Pomyłka Nicolasa Marechala w ataku.

17:53

SERBIA - FRANCJA 0:0, 18:24 Piłka setowa dla Francji.

17:54

SERBIA - FRANCJA 0:0, 20:24 Antonin Rouzier zatrzymany blokiem.

17:55

SERBIA - FRANCJA 0:1 (20:25) Pierwszy set dla Francji!

17:56

17:59

SERBIA - FRANCJA 0:1, 1:2 Rozpoczynamy drugą partię. Czy Serbowie zdołają wyrównać stan meczu?

18:01

SERBIA - FRANCJA 0:1, 3:3 Skutecznie Uroš Kovačević.

18:02

SERBIA - FRANCJA 0:1, 4:4 Wyrównany początek drugiego seta.

18:03

SERBIA - FRANCJA 0:1, 6:4 Jenia Grebennikov minimalnie spóźnił się z obroną.

18:05

SERBIA - FRANCJA 0:1, 7:5

Dyskusja w studio Polsatu Sport (WIDEO):

Jarosz ostro o przyjmujących: Mika i Kubiak są bez formy

18:05

SERBIA - FRANCJA 0:1, 8:6 Dwa oczka zailiczki Serbów na pierwszej przerwie.

18:07

SERBIA - FRANCJA 0:1, 10:6 Laurent Tillie poprosił o czas.

18:07

SERBIA - FRANCJA 0:1, 10:7 Earvin N'Gapeth przerwał serię rywali.

18:09

SERBIA - FRANCJA 0:1, 10:9 Trudne zagrywki Earvina N\'Gapetha i problemy Serbów. Nikola Grbić wziął czas.

18:10

SERBIA - FRANCJA 0:1, 11:10 Skutecznie Nicolas Marechal.

18:13

SERBIA - FRANCJA 0:1, 14:12

Tak rozgrywa Earvin N'Gapeth:

N'Gapeth nie lubi nudy! Tym razem został rozgrywającym

18:14

SERBIA - FRANCJA 0:1, 15:15 Earvin N'Gapeth atakuje po skosie.

18:15

SERBIA - FRANCJA 0:1, 15:16 Minimalna przewaga Francuzów na drugiej przerwie.

18:17

SERBIA - FRANCJA 0:1, 16:16

18:17

SERBIA - FRANCJA 0:1, 17:17 Punktuje Uroš Kovačević.

18:18

SERBIA - FRANCJA 0:1, 17:19  Kevin Le Roux - as serwisowy.

18:19

SERBIA - FRANCJA 0:1, 17:20 Kevin Le Roux - kolejny as serwisowy (105 km/h). Nikola Grbić wziął czas.

18:20

SERBIA - FRANCJA 0:1, 18:21 Punktuje Nicolas Le Goff.

18:21

SERBIA - FRANCJA 0:1, 19:22 Antonin Rouzier atakuje w aut.

18:22

SERBIA - FRANCJA 0:1, 19:24 Tomislav Dokić zatrzymany blokiem. Piłka setowa dla Trójkolorowych.

18:51

SERBIA - FRANCJA 0:2 (20:25, 19:25) Drugi set dla Francji! Nicolas Marechal dobił rywali asem serwisowym... Trójkolorowi o krok od awansu.

18:31

18:36

SERBIA - FRANCJA 0:2, 1:1 Skutecznie Earvin N'Gapeth.

18:37

SERBIA - FRANCJA 0:2, 3:1 Uroš Kovačević obił blok rywali.

18:38

SERBIA - FRANCJA 0:2, 3:2 Earvin N'Gapeth atakuje po bloku rywali.

18:38

SERBIA - FRANCJA 0:2, 4:3 Skuteczny atak Antonina Rouziera.

18:42

SERBIA - FRANCJA 0:2, 8:5 Trzy oczka zaliczki Serbów na pierwszej przerwie.

18:43

SERBIA - FRANCJA 0:2, 9:7 Srećko Lisinac skutecznie ze środka.

18:44

SERBIA - FRANCJA 0:2, 10:8 Punktuje Uroš Kovačević.

18:46

SERBIA - FRANCJA 0:2, 13:9 Antonin Rouzier zatrzymany blokiem.  Laurent Tillie poprosił o czas.

18:48

SERBIA - FRANCJA 0:2, 15:11 Skuteczny blok Srećko Lisinaca.

18:49

SERBIA - FRANCJA 0:2, 16:12 Srećko Lisinac zaatakował ze środka. Cztery punkty różnicy na drugiej przerwie.

18:52

SERBIA - FRANCJA 0:2, 17:15 Skuteczny blok Nicolasa Marechala, trzy akcje z rzędu dla Trójkolorowych i opiekun Serbów bierze czas.

18:53

SERBIA - FRANCJA 0:2, 18:16 Antonin Rouzier wykorzystał lukę w bloku rywali.

18:54

SERBIA - FRANCJA 0:2, 19:17 Punktuje Uroš Kovačević.

18:56

SERBIA - FRANCJA 0:2, 19:19 Antonin Rouzier - as serwisowy.

18:57

SERBIA - FRANCJA 0:2, 19:20 Trzy akcje z rzędu dla Trójkolorowych. Nikola Grbić poprosił o przerwę.

18:57

SERBIA - FRANCJA 0:2, 20:21 Tomislav Dokić przestrzelił zagrywkę.

18:58

SERBIA - FRANCJA 0:2, 21:22 Skutecznie Nicolas Le Goff.

18:59

SERBIA - FRANCJA 0:2, 23:22 Earvin N'Gapeth zatrzymany blokiem.

19:00

SERBIA - FRANCJA 0:2, 24:22 Earvin N'Gapeth znów zatrzymany blokiem! Piłka setowa dla Serbów.  Laurent Tillie poprosił o czas.

19:01

SERBIA - FRANCJA 0:2, 24:23 Antonin Rouzier przedarł się przez blok rywali.

19:01

SERBIA - FRANCJA 0:2, 24:24 Gramy na przewagi!

19:09

SERBIA - FRANCJA 1:2 (20:25, 19:25, 26:24) Uroš Kovačević kończy seta! Odżyły nadzieje Polaków!

19:07

SERBIA - FRANCJA 1:2, 1:2 Skutecznie Nicolas Marechal.

19:08

SERBIA - FRANCJA 1:2, 1:4 Początek czwartej odsłony pod dyktando Francuzów.

19:10

SERBIA - FRANCJA 1:2, 4:6 Nicolas Marechal serwuje w aut.

19:12

SERBIA - FRANCJA 1:2, 6:6 Nicolas Le Goff zablokowany.

19:12

SERBIA - FRANCJA 1:2, 7:6 Antonin Rouzier atakuje w aut.

19:13

SERBIA - FRANCJA 1:2, 8:6 Antonin Rouzier znów posyła piłkę w aut. Dwa oczka zaliczki Serbów na pierwszej przerwie.

19:15

SERBIA - FRANCJA 1:2, 11:7 Antonin Rouzier zablokowany.

19:16

SERBIA - FRANCJA 1:2, 12:8 Punktuje Tomislav Dokić.

19:17

SERBIA - FRANCJA 1:2, 13:8 Zablokowany Earvin N'Gapeth.

19:17

SERBIA - FRANCJA 1:2, 14:8 Zablokowany Thibault Rossard. Laurent Tillie poprosił o czas.

19:19

SERBIA - FRANCJA 1:2, 14:9 Zablokowany Tomislav Dokić.

19:20

SERBIA - FRANCJA 1:2, 15:10 Pogubili się Serbowie w tej akcji.

19:21

SERBIA - FRANCJA 1:2, 16:10 Skutecznie Uroš Kovačević i wyraźna przewaga Serbów na drugiej przerwie.

19:22

SERBIA - FRANCJA 1:2, 17:11 Thibault Rossard serwuje w środek siatki.

19:23

SERBIA - FRANCJA 1:2, 18:11 Thibault Rossard atakuje w antenkę. Laurent Tillie wziął drugi czas.

19:24

SERBIA - FRANCJA 1:2, 18:13 Earvin N'Gapeth obił blok rywali.

19:25

SERBIA - FRANCJA 1:2, 18:14 Nicolas Marechal - as serwisowy. Przerwa na prośbę Nikoli Grbicia.

19:26

SERBIA - FRANCJA 1:2, 19:14 Nicolas Marechal przestrzelił zagrywkę.

19:27

SERBIA - FRANCJA 1:2, 20:15 Zepsuty serwis po stronie Trójkolorowych.

19:27

SERBIA - FRANCJA 1:2, 21:16 Tomislav Dokić obił blok rywali.

19:28

SERBIA - FRANCJA 1:2, 22:17 Earvin N'Gapeth przestrzelił zagrywkę.

19:29

SERBIA - FRANCJA 1:2, 23:18 Mylą się w polu zagrywki siatkarze obu ekip.

19:30

SERBIA - FRANCJA 1:2, 24:19 Antonin Rouzier przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Serbów!

19:31

SERBIA - FRANCJA 2:2 (20:25, 19:25, 26:24, 25:19) Tie-break zadecyduje o losie Polaków w turnieju Final Six!

19:33

19:34

SERBIA - FRANCJA 2:2, 0:1 Rozpoczynamy piątego seta!

19:35

SERBIA - FRANCJA 2:2, 2:1 Srećko Lisinac - as serwisowy.

19:35

SERBIA - FRANCJA 2:2, 2:2 Punkt za punkt na początku seta.

19:36

SERBIA - FRANCJA 2:2, 3:3 Nicolas Marechal przedarł się przez blok rywali.

19:38

SERBIA - FRANCJA 2:2, 5:5 Punktuje Dragan Stanković.

19:39

SERBIA - FRANCJA 2:2, 6:6 Skuteczny atak  Marko Ivovicia.

19:39

SERBIA - FRANCJA 2:2, 7:6 Antonin Rouzier atakuje w aut.

19:40

SERBIA - FRANCJA 2:2, 8:7 Earvin N'Gapeth serwuje w siatkę. Punkt zaliczki Serbów przy zmianie stron.

19:41

SERBIA - FRANCJA 2:2, 9:8 Srećko Lisinac skutecznie ze środka.

19:43

SERBIA - FRANCJA 2:2, 9:10 Antonin Rouzier po bloku rywali.

19:44

SERBIA - FRANCJA 2:2, 9:11 Uroš Kovačević zatrzymany blokiem. Trzy akcje z rzędu dla Francuzów, Nikola Grbić prosi o czas.

19:45

SERBIA - FRANCJA 2:2, 10:12 Skutecznie Nicolas Marechal.

19:46

SERBIA - FRANCJA 2:2, 12:13 Dragan Stanković skutecznie ze środka.

19:47

SERBIA - FRANCJA 2:2, 12:14 Earvin N'Gapeth obił blok rywali. Piłka meczowa dla Francji.

19:48

SERBIA - FRANCJA 2:3 (20:25, 19:25, 26:24, 25:19, 12:15) Koniec meczu! Polacy za burtą Final Six Ligi Światowej.