Nikola Grbić chce poprowadzić reprezentację Polski

Siatkówka
Nikola Grbić chce poprowadzić reprezentację Polski
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić chce poprowadzić reprezentację Polski.

Nikola Grbić jest chętny na poprowadzenie siatkarskiej reprezentacji Polski - powiedział sam trener w rozmowie z portalem Sport.pl. - To byłoby dla mnie coś niesamowitego - przyznał serbski szkoleniowiec.

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, że z polską kadrą po siatkarskich mistrzostwach Europy może pożegnać się trener Vital Heynen. W mediach natychmiast rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto mógłby go zastąpić. W gronie ewentualnych następców Belga padły takie nazwiska, jak Michał Winiarski czy Nikola Grbić. Ten drugi przyznał, że chętnie podjąłby się pracy z Biało-Czerwonymi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarze z PlusLigi w areszcie


Grbić w rozmowie z portalem Sport.pl zdradził, że nikt nie kontaktował się z nim w sprawie objęcia reprezentacji Polski. Dodał jednak, że gdyby takowa możliwość się pojawiła, grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

- Wiem, że w polskim związku we wrześniu będą wybory, więc pewnie wiele zależy od decyzji, które tam zapadną. Jestem jednak otwarty na propozycję współpracy. Odrzucić możliwość prowadzenia jednej z najlepszych drużyn na świecie raczej nie byłoby właściwym krokiem, a taka praca byłaby dla mnie czymś niesamowitym - powiedział słynny siatkarz.

W poprzednim sezonie klubowym Grbić pracował w ekipie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Prowadzeni przez Serba siatkarze sięgnęli po triumf w Lidze Mistrzów, jednak 47-latek zdecydował się wrócić do Włoch i podjąć pracę w Sir Safety Perugia. Jeśli Grbić objąłby polską kadrę, byłby to dla niego błyskawiczny powrót do pracy z polskimi siatkarzami. Trenowanie reprezentacji Polski łączyłby z prowadzeniem włoskiego klubu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Heynena.

 

Wcześniej między innymi prowadził serbską kadrę w latach 2015-2019.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie