Karel Jarolim selekcjonerem reprezentacji Czech

Piłka nożna
Karel Jarolim selekcjonerem reprezentacji Czech
fot. PAP/CTK

Od 1 sierpnia trenerem piłkarskiej reprezentacji Czech będzie dotychczasowy szkoleniowiec pierwszoligowego klubu FK Mlada Boleslav Karel Jarolim - poinformowała w piątek futbolowa centrala. Jarolim zastąpił na stanowisku Pavla Vrbę.

Czesi pod wodzą Vrby zajęli z dorobkiem jednego punktu ostatnie miejsce w grupie D mistrzostw Europy we Francji. Przegrali z Hiszpanią 0:1 i Turcją 0:2 oraz zremisowali z Chorwacją 2:2.

Po francuskim turnieju Vrba zakończył pracę z reprezentacją i będzie trenerem pierwszoligowego rosyjskiego klubu Anży Machaczkała.

59-letni Jarolim, którego syn David grał w Hamburger SV, otrzymał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na dwa kolejne.

"Pierwszym zadaniem Jarolima ma być przygotowanie zespołu, który pomyślnie przebrnie przez kwalifikacje do mistrzostw świata, których gospodarzem będzie w 2018 roku Rosja" - powiedział prezes Czeskiego Związku Piłki Nożnej Miroslav Pelta.

Jarolim jako piłkarz występował na pozycji pomocnika m.in. w stołecznych klubach Dukla i Slavia. Pod jego wodzą Mlada Boleslav zdobyła w maju Puchar Czech.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze