Latvala zostanie w Volkswagenie

Moto
Latvala zostanie w Volkswagenie
fot. PAP

Rajdowy wicemistrz świata Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) zaprzeczył pojawiającym się informacjom o możliwości swojego przejścia od sezonu 2017 do nowej ekipy Toyoty.

Zajmujący aktualnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdowych mistrzostw świata Latvala potwierdził ponownie, że w nowym sezonie nie przewiduje żadnych zmian i nadal będzie kierowcą fabrycznego teamu Volkswagena.

 

"Jestem związany kontraktem, ale to nie jest najważniejszy powód. Jestem w świetnym zespole, mamy bardzo dobry, szybki samochód, ponownie walczymy o zwycięstwo w mistrzostwach świata. Po co zatem zmieniać to, co jest dobre. Oczywiście w przyszłości może dojść do zmian, ale nie nastąpią one w przyszłym roku" - zadeklarował Latvala.

 

Fin jest kierowcą ekipy Volkswagen Motorsport. Jego partnerem w teamie jest obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier.

 

Plotki o możliwości odejścia Latvali z zespołu Volkswagena pojawiały się od kilku miesięcy, gdy testy nowego Yarisa WRC rozpoczęła ekipa Toyoty prowadzona przez rodaka Latvali, czterokrotnego mistrza świata Tommiego Makinena.

 

Makinen został szefem ekipy przygotowującej Yarisa WRC na początku 2015 roku. Baza teamu została od podstaw wybudowana w miejscowości Puuppola, w pobliżu Jyvaskyli, gdzie tradycyjnie zlokalizowana jest strefa serwisowa Rajdu Finlandii.

 

Toyota wraca do mistrzostw świata po długiej przerwie. Po raz ostatni w World Rally Championship jej fabryczny zespół wystąpił w 1999 roku, zdobywając tytuł mistrzowski. Wywalczył go właśnie Makinen jadący Corollą WRC.

 

Ostatnio "Latający Fin" kilka razy niezobowiązująco wspomniał podczas testów, że widziałby w zespole Latvalę.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze