Final Six: Serbia - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Final Six: Serbia - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport
fot.Cyfrasport

Serbia - Włochy to pierwsze starcie o udział w finale Ligi Światowej Final Six w Krakowie. Próżno szukać w tym spotkaniu faworyta. Siatkarscy kibice mogą spodziewać się pięciosetowej walki. Transmisja pierwszego półfinałowego meczu Final Six Serbia - Włochy w Polsacie Sport od 17:30.

Obie ekipy w fazie finałowej poniosły jedną porażkę oraz raz zwyciężyły. Włosi z trzema punktami zajęli w swojej grupie drugie miejsce. Zespół z Półwyspu Apenińskiego musiał uznać wyższość Brazylijczyków (0:3). Z kolei podopieczni Gianlorenzo Blengini pokonali 3:1 Amerykanów, którzy podzielili los Polaków i nie wywalczyli awansu do półfinału Final Six.

Serbowie pomimo porażki z Francuzami 2:3 wywalczyli pierwszą lokatę w swojej grupie. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia potrafił pokonać biało-czerwonych, a więc gospodarzy turnieju 3:1. Zwycięstwo nad drużyną Stephane'a Antigi oraz punkt wywalczony w meczu z Francją sprawiły, że to Serbia wyszła z pierwszego miejsca w grupie K.

Można mieć obawy, czy półfinały zgromadzą na trybunach Tauron Areny Kraków dużą liczbę widzów. W fazie grupowej frekwencja była słaba. Na przykład mecz Brazylia – USA obserwowało 2380 osób (pojemność hali to nieco ponad 14 400 osób). Nawet na spotkaniach Polaków nie było kompletu kibiców.

 

Transmisja pierwszego półfinałowego meczu Final Six Ligi Światowej Serbia - Włochy w Polsacie Sport od 17:30.

 

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie