Serbia - Brazylia: Transmisja finału Ligi Światowej w Polsacie Sport

Siatkówka

Dwa najlepsze zespoły Final Six Ligi Światowej zmierzą się ze sobą w niedzielę o godzinie 20.30 w TAURON Arenie w Krakowie. Dla Serbów będzie to szansa na pierwszy triumf w tych rozgrywkach. Transmisja finałowego spotkania Serbia - Brazylia o godzinie 20.30 na antenie Polsatu Sport.

Serbia wśród wszystkich tegorocznych uczestników Final Six Ligi Światowej jako jedyna nie wystąpi na igrzyskach w Rio de Janeiro. Liga Światowa to dla nich najważniejsza impreza w 2016 roku, co podkreślali sami Serbowie, jak i ich rywale. Od początku byli stawiani w roli faworytów imprezy. - Myślę, że Serbowie bardzo dobrze przyjmują i bardzo dobrze bronią, więc ciężko jest ich ustrzelić, a przynajmniej tak to wyglądało w ostatnich meczach. Są w dosyć dobrej formie, ale nic dziwnego bo to jest jedyny ich tak duży turniej w tym roku i przygotowywali się tylko pod Ligę Światową - oceniał serbskich siatkarzy polski zawodnik, Karol Kłos, jeszcze przed startem Final Six. 

 

Reprezentacja Serbii jeszcze nigdy nie wygrała Ligi Światowej, choć w finale grała już pięć razy. Ostatni raz srebrny medal wywalczyła przed rokiem, kiedy w finale uległa Francuzom. W tym roku Serbowie mają ten atut, że jako jedyni docelowo przygotowywali się do turnieju rozgrywanego w Polsce. Ich finałowy rywal - Brazylia - to gospodarz największej tegorocznej imprezy, czyli olimpiady, więc to sierpniowe rozgrywki są ich najważniejszym celem.

 

Brazylijczycy, wicemistrzowie świata, nie są jednak łatwym przeciwnikiem. O finał zaciekle walczyli z Francuzami o czym świadczą chociażby dwa ostatnie sety wygrane 26:28 i 31:33. Cały półfinałowy mecz zwyciężyli wynikiem 3:1 (16:25, 25:23, 26:28, 31:33).

 

Natomiast Serbowie w ostatnim spotkaniu pokonali reprezentację Włoch 3:2 (23:25, 25:21, 25:23, 18:25, 15:11).

 

Polacy z turnieju rozgrywanego na polskich boiskach odpadli po fazie grupowej. Final Six odbywa się w Polsce po raz czwarty w historii.

 

Spotkanie finałowe Serbia - Brazylia o godzinie 20.30 w Polsacie Sport.

 

Wcześniej zapraszamy na transmisję z meczu o trzecie miejsce pomiędzy Włochami i Francją. Początek o 17.30 w Polsacie Sport.

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze