Ekstraklasa: Pierwszy mecz Górnika Łęczna na Arenie Lublin

Piłka nożna
Ekstraklasa: Pierwszy mecz Górnika Łęczna na Arenie Lublin
fot. PAP

Mecz drugiej kolejki Ekstraklasy, 25 lipca, będzie pierwszym, który piłkarze Górnika Łęczna rozegrają w roli gospodarza na Arenie Lublin. W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów na spotkanie z Lechią Gdańsk. Kibice zapowiadają bojkot.

Pod koniec ubiegłego tygodnia podpisany został list intencyjny marszałka województwa lubelskiego, prezydenta Lublina i przedstawiciela spółki Górnik Łęczna, w którym sygnatariusze "wyrażają wolę podjęcia wspólnych działań zmierzających do rozwoju piłki nożnej w regionie". Wskazuje się w nim także piętnastotysięczną Arenę Lublin jako miejsce możliwe do rozgrywania spotkań ekstraklasy. W poniedziałek formalnie potwierdzono miejsce rozegrania meczu z Lechią.

Zmiana stadionu ma na celu przyciągnięcie nowych sponsorów, co ma pozwolić choćby w części złagodzić problemy finansowe, z jakimi boryka się Górnik. Nie bez znaczenia jest tu także stanowisko strategicznego sponsora klubu kopalni węgla kamiennego Bogdanka. Ostatecznym argumentem jest decyzja Komisji do spraw Licencji Klubowych PZPN, która nie dopuściła do użytku stadionu w Łęcznej i przychyliła się do wniosku klubu, by Górnik miał możliwość gry na Arenie Lublin.

Kibice klubu z Łęcznej przeciwstawiają się takiemu rozwiązaniu i zapowiadają bojkot wszystkich meczów Górnika.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze