Rosyjskie media: Czerczesow nowym selekcjonerem kadry

Piłka nożna
Rosyjskie media: Czerczesow nowym selekcjonerem kadry
fot. Cyfrasport

Według doniesień prasy były trener Legii Warszawa Stanisław Czerczesow ma w najbliższych dniach zostać ogłoszony selekcjonerem kadry Rosji. Jak na razie informacja nie została oficjalnie potwierdzona.

Czerczesow ma zastąpić na tym stanowisku Leonida Słuckiego, który zaliczył fatalny występ z reprezentacja podczas Euro 2016. Sborna zajęła ostatnie miejsce w grupie B, gdzie zdobyła tylko jeden punkt. Rosjanie zremisowali na otwarcie turnieju z Anglią (1:1), następnie polegli w starciach ze Słowacją (1:2) i Walią (0:3). Przed byłym trenerem Legii Warszawa stanie misja odbudowy kadry i przygotowania jej do mistrzostw świata w 2018 roku, które odbędą się w Rosji. Kontrakt 53-latka ma opiewać na 1,5 mln euro rocznie.

 

Rosyjski szkoleniowec w poprzednim sezonie wraz z Legią Warszawa zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Wygranie ligi nie było łatwe, gdyż Czerczesow objął drużynę "Wojskowych", gdy ta miała stratę 10 punktów do Piasta Gliwice. Na stanowisku menedżera Legii przed startem nowego sezonu zastąpił go Besnik Hasi. W przeszłości 53-latek prowadził zespoły Spartaka Moskwa, Tereka Grozny, Amkara Perm czy Dinama Moskwa.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie