Pozostał rok do igrzysk w Polsce!

Inne
Pozostał rok do igrzysk w Polsce!
fot. theworldgames2017.com

Dokładnie za rok we Wrocławiu wystartują The World Games, czyli igrzyska sportów nieolimpijskich. „Otwarcie zaplanowane jest na Stadionie Wrocław. To będzie duże wydarzenie sportowe i artystyczne” – poinformował prezes komitetu organizacyjnego Marcin Przychodny.

To, że igrzyska The World Games zbliżają się wielkimi krokami, widać po zaawansowaniu prac przy budowie i modernizacji obiektów, na których będą rozgrywane zawody. Wyremontowano już zabytkową fasadę Stadionu Olimpijskiego, stoi też nowa trybuna i trwa montaż dachu. Przy ulicy Wejherowskiej w kompleksie basenów, które budowane są od podstaw, testowo napełniano już nieckę wodą i ruszyły też prace przy torze wrotkarskim w Parku Tysiąclecia.

 

Jak powiedział PAP prezes komitetu organizacyjnego, igrzyska zostaną rozegrane na 24 obiektach - 20 we Wrocławiu i cztery poza miastem (Świdnica, Trzebnica, Jelcz-Laskowice i Szymanów). Poza Stadionem Olimpijskim, basenami i torem wrotkarskim, pozostałe nie wymagały poważniejszych inwestycji.

 

„Chodzi głównie o kosmetykę i dostosowanie obiektów do wytycznych światowych federacji. Ważne jest, że chcemy pokazywać to, co w mieście i na Dolnym Śląsku piękne. Dlatego we Wrocławiu zawody odbędą się m.in. w historycznym centrum, w ogrodzie zoologicznym, Hali Stulecia oraz w Narodowym Forum Muzyki. Trzebnica np. pokaże piękny Las Bukowy tuż obok dawnych terenów uzdrowiskowych” – dodał Przychodny.

 

Komitet organizacyjny igrzysk pracuje już też nad transportem, zakwaterowaniem i wyżywieniem uczestników imprezy. Prowadzone są także bardzo zaawansowane rozmowy ze sponsorami.

 

Już jesienią ruszy sprzedaż biletów na poszczególne zawody. „Ich średnia cena ma być zbliżona do kwoty, którą trzeba zapłacić za wejściówkę do kina. Oczywiście, za wstęp na zawody żużlowe, czy mecz futbolu amerykańskiego z udziałem reprezentacji Stanów Zjednoczonych trzeba będzie zapłacić nieco więcej, niż za sporty, które wciąż walczą w Polsce o fanów i popularność” – podkreślił prezes komitetu organizacyjnego wrocławskiej imprezy.

 

Mocno ma też ruszyć akcja marketingowa The World Games 2017. Imprezy promujące igrzyska praktycznie już trwają i tak będzie do końca roku. „Przygotowaliśmy cykl imprez One Year To Go. 22 i 24 lipca na stadionie przy ulicy Oporowskiej rozegrany zostanie finał europejskiej ligi mistrzów w futbolu amerykańskim z udziałem Panthers Wrocław. 23 lipca o 22.00 będzie można obejrzeć pokaz fontanny multimedialnej na pergoli koło Hali Stulecia, a 26-29 lipca to pokazy naszych sportów na placu Społecznym. Na deser, 30 lipca, koncert na placu Wolności, koło Narodowego Forum Muzyki” – wyliczył Przychodny.

 

Na tym nie koniec. We wrześniu i w listopadzie zaplanowane są kolejne dwie imprezy testowe. Najpierw przyjadą do Wrocławia najlepsze drużyny narodowe w unihokeju. Między 9 a 11 września Polacy w turnieju Polish Open będą mogli zmierzyć się m.in. z Czechami i Finami, które to drużyny należą do najlepszych na świecie. W listopadzie natomiast rozegrane zostaną w Stolicy Dolnego Śląska mistrzostwa świata w ju-jitsu.

 

Przez całe wakacje można też we wrocławskich parkach spotkać mistrzów sportów The World Games 2017 i wziąć udział w treningach prowadzonych m.in. przez mistrza świata w kickboxingu Michała Turyńskiego, mistrzynię Europy w karate Magdalenę Nowakowską, czy mistrzów Polski w futbolu amerykańskim Panthers Wrocław.

 

Równocześnie komitet organizacyjny zaczął przygotowania do ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk, podczas których będzie obowiązywał protokół olimpijski, czyli zostanie zorganizowany przemarsz drużyn narodowych.

 

„20 lipca 2017 roku otwarcie igrzysk zaplanowane jest na Stadionie Wrocław. To będzie duże wydarzenie sportowe i artystyczne. Jesteśmy w trakcie jego planowania, konsultujemy się z firmami, które przeprowadzały już podobne imprezy. Ceremonia zamknięcia odbędzie się na placu Wolności, obok Narodowego Forum Muzyki. Ceremonie na poprzednich igrzyskach wypełniały stadiony po brzegi. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie za rok we Wrocławiu” – podsumował Przychodny.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze