Tiger Woods nie wróci do rywalizacji

Inne
Tiger Woods nie wróci do rywalizacji
fot. PAP/EPA

Słynny golfista Tiger Woods ogłosił, że nie zagra w czwartym tegorocznym wielkoszlemowym turniej golfowym PGA Championship (28-31 lipca, Sprigfield) i nie wróci w ogóle do rywalizacji w 2016 roku. 40-letni zawodnik w ciągu 22. minionych miesięcy przeszedł trzy operacje kręgosłupa.

Ostatnia, październikowa, polegała na usunięciu niewielkiego fragmentu dysku, uciskającego jeden z nerwów, co powodowało ból pleców oraz biodra. Zdaniem lekarzy zakończyła się sukcesem, ale golfista mówił w grudniu, że nie potrafi określić kiedy powróci do zawodowego sportu.

 

Były lider rankingu golfistów (przez 683 tygodnie), 14-krotny zwycięzca zawodów wielkiego szlema i 79-krotny triumfator innych turniejów (po raz ostatni wygrał w 2013 r.), w sezonie 2015 wystąpił w zaledwie 11 imprezach. Najlepszym wynikiem było dziesiąte miejsce. W klasyfikacji światowej zajmuje obecnie 628. miejsce.

 

 

Liderem światowego rankingu jest obecnie Australijczyk Jason Day. Do zakończenia tegorocznego cyklu pozostał jeszcze 98. PGA Championship w amerykańskim Springfield Township (stan New Jersey).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie