Eksperymentalny mecz na Allianz Arenie. Ancelotti lepszy od Guardioli

Piłka nożna

Pierwszy mecz Guardioli na ławce City miał miejsce akurat w tym miejscu, gdzie spędził ostatnie trzy lata – na Allianz Arena. W Bayernie zastąpił go Carlo Ancelotti, dla którego spotkanie Bayern-City było debiutem na domowym obiekcie. Mimo, iż mecz był sparingowy to te dwa nazwiska na pewno ściągnęły na Monachium wzrok wielu fanów futbolu. Mecz przybrał formę przeglądu zespołów, eksperymentów i raczej nie można w nim było zobaczyć wpływu nowych szkoleniowców na grę.

Guardiola od początku postawił na bardzo młodą jedenastkę. Podstawowy skład City składa się z wielu doświadczonych zawodników, więc zadaniem nowego szkoleniowca Manchesteru będzie odświeżenie zespołu, zwłaszcza jeśli akademia piłkarska The Citizens w ostatnich latach zrobiła ogromne postępy i uchodzi na jedną z najlepszych na Wyspach jak i na świecie. Trzech z czterech obrońców, których do podstawowej jedenastki na mecz z Bayernem wybrał Guardiola to piłkarze urodzeni w 1997 roku: Tosin Adarabioyo, Pablo Maffeo, Angelino.


Drużyna wystawiona przez Ancelottiego na papierze była znacznie silniejsza. Mimo, że zabrakło takich gwiazd jak Neuer czy Lewandowski, na boisku zobaczyliśmy m.in. Ribery’ego, Alonso, Lahma, Alabę i Rafinhę.