Kadra została zatwierdzona na posiedzeniu Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w dniu 14 lipca. 20 lipca została uzupełniona, po ogłoszeniu składów drużyn piłkarzy ręcznych i siatkarzy. PKOl wysyła do Rio łącznie 449 osób: 240 zawodników (99 kobiet + 141 mężczyzn), 8 zawodników rezerwowych i 201 osób współpracujących z zawodnikami (w tym 103 trenerów).

BADMINTON
---------

mężczyźni

gra pojedyncza
Adrian Dziółko (1990, UKS Hubal Białystok)

gra podwójna
Przemysław Wacha (1981, LKS Technik Głubczyce)
Adam Cwalina (1985, SKB Suwałki)

gra mieszana
Nadieżda Zięba (1984, UKS Hubal Białystok)
Robert Mateusiak (1976, UKS Hubal Białystok)
 
BOKS
----
Tomasz Jabłoński (1988, KS Sako Gdańsk) 75 kg
Igor Jakubowski (1992, KS Zagłębie Konin) 91 kg

GIMNASTYKA SPORTOWA
-------------------
Katarzyna Jurkowska-Kowalska (1992, TS Wisła Kraków) wielobój

JEŹDZIECTWO
-----------
WKKW
Paweł Spisak (1981, JKS Dako-Galant Skibno), koń Banderas

JUDO
----
kobiety
Katarzyna Kłys (1986, KS Polonia Rybnik) 70 kg
Arleta Podolak (1993, GKS Czarni Bytom) 57 kg
Daria Pogorzelec (1990, SGKS Wybrzeże Gdańsk) 78 kg

mężczyźni
Maciej Sarnacki (1987, TS Gwardia Olsztyn) +100 kg

KAJAKARSTWO
-----------
klasyczne

kobiety
Beata Mikołajczyk (1985, UKS Kopernik Bydgoszcz) K2 500 m, K4 500 m
Marta Walczykiewicz (1987, KTW Kalisz) K1 200 m, K4 500 m
Karolina Naja (1990, AZS AWF Gorzów Wlkp.) K2 500 m, K4 500 m
Ewelina Wojnarowska (1986, Warta Poznań) K1 500 m
Edyta Dzieniszewska-Kierkla (1986, Sparta Augustów) K4 500 m

mężczyźni
Paweł Kaczmarek (1995, AZS AWF Gorzów Wlkp) K1 200 m
Tomasz Kaczor (1989, Warta Poznań) C1 1000 m
Michał Kudła (1991, KS Posnania) C2 1000 m
Mateusz Kamiński (1991, OKSW Olsztyn) C2 1000 m
Rafał Rosolski (1991, Dojlidy Białystok) K1 1000 m

górskie

kobiety
Natalia Pacierpnik (1988, KKK Kraków) K-1 slalom

mężczyźni
Grzegorz Hedwig (1988, Start Nowy Sącz) - C1 slalom
Maciej Okręglak (1993, Start Nowy Sącz) - K1 slalom
Marcin Pochwała, (1984, KKK Kraków) - C2 slalom
Piotr Szczepański (1988, KKK Kraków) - C2 slalom

KOLARSTWO
---------

torowe

mężczyźni
sprint drużynowy
Krzysztof Maksel (1991, Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) oraz keirin
Rafał Sarnecki (1990, Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), oraz sprint
Damian Zieliński (1980, GK Piast Szczecin) oraz sprint

kobiety
sprint drużynowy
Edyta Jasińska (1986, TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)
Justyna Kaczkowska (1997, UKKS Imielin Team Corratec)
Daria Pikulik (1997, BCM Nowatex Ziemia Darłowska), ew. omnium
Natalia Rutkowska (1991, TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)
Małgorzata Wojtyra (1989, X Bo Go Szczecin), ew. omnium

górskie (MTB)

kobiety
Maja Włoszczowska (1983, Kross Racing Team)  
Katarzyna Solus-Miśkowicz (1988, Volkswagen Samochody Użytkowe)

szosowe

mężczyźni
wyścig ze startu wspólnego
Michał Gołaś (1984, Team Sky)
Michał Kwiatkowski (1990, Team Sky) oraz indywidualnie na czas
Maciej Bodnar (1985, Tinkoff) oraz indywidualnie na czas
Rafał Majka (1989, Tinkoff)

kobiety
wyścig ze startu wspólnego
Małgorzata Jasińska (1984, Ale Cipollini)
Katarzyna Niewiadoma (1994, Rabo-Liv Women Cycling Team) oraz indywidualnie na czas
Anna Plichta (1992, BTC City Ljubljana) oraz indywidualnie na czas

zawodnicy rezerwowi
Kamil Kuczyński (1984, GK Piast Szczecin)
Katarzyna Pawłowska (1989, Boels-Dolmans)

LEKKOATLETYKA
--------------

kobiety

800 m
Joanna Jóźwik (1991, AZS AWF Warszawa)

1500 m
Angelika Cichocka (1988, SKLA Sopot), ew. 800 m  
Sofia Ennaoui (1995, MKL Szczecin)    
Danuta Urbanik (1989, KKS Victoria Stalowa Wola)   
   
maraton
Iwona Lewandowska (1985, LKS Vectra Włocławek)
Monika Stefanowicz (1980, WKS Grunwald Poznań)

100 m ppł
Karolina Kołeczek (1993, UKS Trójka Sandomierz)

400 m ppł
Emilia Ankiewicz (1990, AZS AWF Warszawa)
Joanna Linkiewicz (1990, AZS AWF Wrocław)
   
3000 m z przeszkodami
Katarzyna Kowalska (1985, LKS Vectra-DGS Włocławek)
Matylda Kowal (1989, CWKS Resovia Rzeszów)      
   
młot
Anita Włodarczyk (1985, Skra Warszawa)
Joanna Fiodorow (1989, OŚ AZS Poznań)
Malwina Kopron (1994, OŚ AZS Poznań)

oszczep
Maria Andrejczyk (1996, LUKS Hańcza Suwałki)

kula
Paulina Guba (1991, OKS Otwock)

dysk
Żaneta Glanc (1983, OŚ AZS Poznań)

trójskok
Anna Jagaciak-Michalska (1990, OŚ AZS Poznań)

wzwyż
Kamila Lićwinko (1984, KS Podlasie Białystok)

siedmiobój
Karolina Tymińska (SKLA Sopot)
      
chód 20 km  
Paulina Buziak (1986, LKS Stal Mielec)
Agnieszka Szwarnóg (1986, AZS AWF Kraków)
Agnieszka Dygacz (1985, AZS AWF Katowice)

4x100 m
Anna Kiełbasińska (1990, SKLA Sopot), ew. 200 m
Klaudia Konopko (1992, UKS 19 Bojary Białystok)
Marika Popowicz-Drapała (1988, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), ew. 100 m
Agata Forkasiewicz (1994, AZS AWF Wrocław)
Katarzyna Sokólska (1993, UKS 19 Bojary Białystok)
Ewa Swoboda (1997, UKS Czwórka Żory), ew. 100 m

4x400 m
Iga Baugmart (1989, BKS Bydgoszcz)
Martyna Dąbrowska (1994, UKS 19 Bojary Białystok)
Małgorzata Hołub (1992, KL Bałtyk Koszalin), ew. 400 m
Justyna Święty (1992, AZS AWF Katowice), ew. 400 m
Ewelina Ptak (1987, WKS Śląsk Wrocław)
Patrycja Wyciszkiewicz (1994, Olimpia Poznań)

mężczyźni   

200 m
Karol Zalewski (1993, AZS UWM Olsztyn)  

800 m
Marcin Lewandowski (1987, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
Adam Kszczot (1989, RKS Łódź)         
              
maraton
Henryk Szost (1982, WKS Grunwald Poznań)
Artur Kozłowski (1985, MULKS MOS Sieradz)
Yared Shegumo (1983, AZS AWF Warszawa)

110 m ppł
Damian Czykier (1992, KS Podlasie Białystok)

400 m ppł
Patryk Dobek (1994, SKLA Sopot)
     
3000 m z przeszkodami
Krystian Zalewski (1989, UKS Barnim Goleniów)

wzwyż
Sylwester Bednarek (1989, RKS Łódź)
Wojciech Theiner (1986, AZS KU Politechniki Opolskiej Opole)

trójskok
Karol Hoffmann (1989, MKS Aleksandrów Łódzki)

dysk
Piotr Małachowski (1983, WKS Śląsk Wrocław)
Robert Urbanek (1987, MKS Aleksandrów Łódzki)

kula
Konrad Bukowiecki (1997, PKS Gwardia Szczytno)
Michał Haratyk (1992, AZS AWF Kraków)
Tomasz Majewski (1981, AZS AWF Warszawa)
          
młot
Paweł Fajdek (1989, KS Agros Zamość)
Wojciech Nowicki (1989, KS Podlasie Białystok)

oszczep
Łukasz Grzeszczuk (1990, Warszawianka)
Marcin Krukowski (1992, Warszawianka)

tyczka
Piotr Lisek (1992, OSOT Szczecin)
Robert Sobera (1991, AZS AWF Wrocław)
Paweł Wojciechowski (1989, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

dziesięciobój
Paweł Wiesiołek (1991, Warszawianka)

chód 50 km
Rafał Augustyn (1984, LKS Stal Mielec)
Adrian Błocki (1990, AZS AWF Katowice)
Rafał Fedaczyński (1987, AZS UMCS Lublin)

chód 20 km
Artur Brzozowski (1985, AZS AWF Katowice)
Jakub Jelonek (1985, AZS AWF Kraków)
Łukasz Nowak (1988, OŚ AZS Poznań)

4x400 m
Kacper Kozłowski (1986, AZS UWM Olsztyn)
Łukasz Krawczuk (1989, WKS Śląsk Wrocław)
Jakub Krzewina (1989, WKS Śląsk Wrocław)
Rafał Omelko (1989, AZS AWF Wrocław), ew. 400 m
Michał Pietrzak (1989, AZS AWF Katowice)

ŁUCZNICTWO
----------

kobiety
Karina Lipiarska-Pałka (1987, ULKS Grot Zabierzów)

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY
--------------------

kobiety
Anna Maliszewska (1993, UKS Żoliborz Warszawa)
Oktawia Nowacka (1991, Stowarzyszenie Pięciobój Polski-CWKS Legia Warszawa)

mężczyźni
Szymon Staśkiewicz (1987, Zielonogórski KS Drzonków)

PIŁKA RĘCZNA
------------

druzyna mężczyzn
Sławomir Szmal (1978, Vive Tauron Kielce)
Karol Bielecki (1982, Vive Tauron Kielce)
Michał Jurecki (1984, Vive Tauron Kielce)
Krzysztof Lijewski (1983, Vive Tauron Kielce)
Mateusz Jachlewski (1984, Vive Tauron Kielce)
Mateusz Kus (1987, Vive Tauron Kielce)
Adam Wiśniewski (1980, SPR Wisła Płock SA)
Michał Daszek (1992, SPR Wisła Płock SA)
Piotr Wyszomirski (1988, TBV Lemgo, Niemcy)
Bartosz Jurecki (1979, SPR Chrobry Głogów)
Przemysław Krajewski (1987, KS Azoty Puławy)
Łukasz Gierak (1988, TuS N-Lubbecke, Niemcy)
Michał Szyba (1988, Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria)
Kamil Syprzak (1991, FC Barcelona Lassa, Hiszpania)
rezerwowy: Piotr Chrapkowski (1988, Vive Tauron Kielce)

PŁYWANIE
--------

kobiety
Katarzyna Baranowska (1987, AZS AWFiS Gdańsk) 200 m st. zmiennym
Katarzyna Wilk (1992, AZS AWF Katowice) 100 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym
Anna Dowgiert (1990, WKS Śląsk Wrocław) 50 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym
Diana Sokołowska (1996, AZS AWFiS Gdańsk) 200 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym
Alicja Tchórz (1992, Juvenia Wrocław) 100 i 200 m st. grzbietowym
Aleksandra Urbańczyk (1987, AZS UŁ PŁ Łódź) 50 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym
Joanna Zachoszcz (1993, AZS UWM Olsztyn) 10 km

mężczyźni
Konrad Czerniak (1989, AZS AWF Katowice) 100 m st. motylkowym
Paweł Korzeniowski (1985, AZS AWF Warszawa) 100 m st. motylkowym
Radosław Kawęcki (1991, Korner Zielona Góra) 100 i 200 m st. grzbietowym
Kacper Klich (1994, WKS Śląsk Wrocław) sztafeta 4x200 m st. dowolnym
Mateusz Sawrymowicz (1987, MKP Szczecin) 1500 m st. dowolnym
Kacper Majchrzak (1992, Warta Poznań) 100 i 200 m st. dowolnym
Tomasz Polewka (1994, AZS AWF Katowice) 100 m st. grzbietowym
Marcin Stolarski (1996, UKS Żoliborz Warszawa) 100 m st. klasycznym, 4x100 m st. zmiennym
Jan Świtkowski (1994, UKS Skarpa Lublin) 200 m st. motylkowym
Paweł Werner (1993, MKS Juwenia Wrocław) sztafeta 4x200 m st. dowolnym
Wojciech Wojdak (1996, UKP Unia Oświęcim) 400 i 1500 m st. dowolnym
Filip Wypych (1991, AZS UŁ PŁ Łódź) 50 m st. dowolnym
Filip Zaborowski (1994, MKP Szczecin) 400 m st. dowolnym
Paweł Juraszek (1994, Dziewiątka Dzierżoniów) 50 m st. dowolnym

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
--------------------

kobiety
Patrycja Piechowiak (1992, LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl)

mężczyźni
Adrian Zieliński (1989, CWZS Zawisza Bydgoszcz) 94 kg
Tomasz Zieliński (1990, CWZS Zawisza Bydgoszcz) 94 kg
Bartłomiej Bonk (1984, Budowlani Opole) 105 kg
Arkadiusz Michalski (1990, Budowlani Opole) 105 kg

SIATKÓWKA
---------

drużyna mężczyzn
Bartosz Bednorz (1994, PGE Skra Bełchatów)
Rafał Buszek (1987, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Mateusz Mika (1991, Lotos Trefl Gdańsk)
Michał Kubiak (1988, Panasonic Panthers)
Mateusz Bieniek (1994, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Karol Kłos (1989, PGE Skra Bełchatów)
Piotr Nowakowski (1987, Asseco Resovia Rzeszów)
Fabian Drzyzga (1990, Asseco Resovia Rzeszów)
Grzegorz Łomacz (1987, Cuprum Lubin)
Dawid Konarski (1989, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Bartosz Kurek (1988, JT Thunders)
Paweł Zatorski (1990, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

SIATKÓWKA PLAŻOWA
-----------------

kobiety
Monika Brzostek (1989, AZS UMCS TPS Lublin)
Kinga Kołosińska (1990, AZS UMCS TPS Lublin)

mężczyźni
Grzegorz Fijałek (1987, UKS SMS Łódź)
Mariusz Prudel (1986, TS Volley Rybnik)
Piotr Kantor (1992, MKS Dąbrowa Górnicza)
Bartosz Łosiak (1992, Jastrzębie Borynia)

STRZELECTWO
-----------

kobiety
Sylwia Bogacka (1981, ZKS Gwardia Zielona Góra)
Klaudia Breś (1994, CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Aleksandra Jarmolińska (1990, CWKS Legia Warszawa)
Agnieszka Nagay (1981, Orzeł Łódź)

mężczyźni
Piotr Daniluk (1982, Flota Gdynia)

SZERMIERKA
----------

kobiety
Hanna Łyczbińska (1990, AZS UAM Poznań) floret ind.
Bogna Jóźwiak (1983, OŚ AZS Poznań) szabla druż. i ind.
Małgorzata Kozaczuk (1988, AZS AWF Warszawa) szabla druż. i ind.
Aleksandra Socha (1982, AZS AWF Warszawa) szabla druż i ind.
Marta Puda (1991, TMS Sosnowiec) - rezerwowa

TAEKWONDO
---------
Piotr Paziński (1987, AZS AWF Warszawa) 80 kg
Karol Robak (1997, OŚ AZS Poznań) 68 kg

TENIS
-----

kobiety

singiel
Agnieszka Radwańska (1989, WKT Mera Warszawa)

mężczyźni

singiel
Jerzy Janowicz (1990, MKT Łódź)

debel
Marcin Matkowski (1981, SKT Szczecin)
Łukasz Kubot (1982, KKT Wrocław)

TENIS STOŁOWY
-------------

kobiety
Qian Li (1986, KTS Tarnobrzeg) indywidualnie i drużynowo
Natalia Partyka (1989, KTS Tarnobrzeg) drużynowo
Katarzyna Grzybowska-Franc (1989, SKTS Sochaczew) - indywidualnie i drużynowo
Kinga Stefańska (1980, KTS Tarnobrzeg) - rezerwowa

mężczyźni
Zengyi Wang (1983, PKS Kolping Jarosław) indywidualnie i drużynowo
Jakub Dyjas (1995, KST Energa-Manekin Toruń) indywidualnie i drużynowo
Daniel Górak (1983, Bogoria Grodzisk Mazowiecki) drużynowo
Patryk Zatówka (1997, ASTS Olimpia Unia Grudziądz) - rezerwowy
 
TRIATHLON
----------

kobiety
Agnieszka Jerzyk (1988, 64-sto Leszno)


WIOŚLARSTWO
------------

kobiety

dwójka podwójna
Magdalena Fularczyk-Kozłowska (1986, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Natalia Madaj (1988, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)

dwójka podwójna wagi lekkiej
Weronika Deresz (1985, WTW Warszawa)
Joanna Dorociak (1992, WTW Warszawa)

dwójka bez sterniczki
Anna Wierzbowska (1991, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Maria Wierzbowska (1995, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)

czwórka podwójna
Monika Ciaciuch (1992, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Agnieszka Kobus (1990, AZS AWF Warszawa)
Maria Springwald (1991, AZS AWF Kraków)
Joanna Leszczyńska (1988, WTW Warszawa)

Sylwia Lewandowska (1991, WTW Warszawa) - rezerwowa

mężczyźni

jedynka
Natan Węgrzycki-Szymczyk (1995, AZS AWF Warszawa)

dwójka podwójna wagi lekkiej
Miłosz Jankowski (1990, AZS AWFiS Gdańsk)
Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica)

czwórka podwójna
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)
Dariusz Radosz (1986, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)
Wiktor Chabel (1985, Posnania Poznań)

ósemka
Michał Szpakowski (1981, CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Mikołaj Burda (1982, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)
Krystian Aranowski (1988, CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Mateusz Wilangowski (1991, Wisła Grudziądz)
Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń)
Marcin Brzeziński (1984, WTW Warszawa)
Zbigniew Schodowski (1987, AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Piotr Juszczak (1988, CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Daniel Trojanowski (1982, CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Dawid Grabowski (Posnania Poznań) - rezerwowy

ZAPASY
------

kobiety
Katarzyna Krawczyk (1990, MKS Cement Gryf Chełm) styl wolny 53 kg
Iwona Matkowska (1982, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 48 kg
Monika Michalik (1980, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 63 kg
Agnieszka Wieszczek-Kordus (1983, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 69 kg

mężczyźni
Radosław Baran (1989, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 97 kg
Robert Baran (1992, LKS Ceramik Krotoszyn) styl wolny 125 kg
Zbigniew Baranowski (1991, AKS Białogard) styl wolny 86 kg
Magomedmurad Gadżyjew (1988, AKS Białogard) styl wolny 65 kg

ŻEGLARSTWO
----------

kobiety
Małgorzata Białecka (1988, Sopocki Klub Żeglarski) RS:X
Judyta Mrózek-Gliszczyńska (1992, Chojnicki Klub Żeglarski) 470
Agnieszka Skrzypulec (1989, SEJM Pogoń Szczecin) 470

mężczyźni
Piotr Myszka (1981, AZS AWFiS Gdańsk) RS:X
Łukasz Przybytek (1989, AZS AWFiS Gdańsk) 49-er
Paweł Kołodziński (1988, AZS AWFiS Gdańsk) 49-er
Kacper Ziemiński (1990, SEJK Pogoń Szczecin) Laser.

***

Ogłoszono również kalendarz uroczystości wręczania nominacji i składania ślubowań przez członków Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Pierwsza taka ceremonia odbyła się w piątek, 15 lipca  w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie, wzięli w niej udział pływacy oraz członkowie Misji Olimpijskiej.

KALENDARZ ŚLUBOWAŃ:

21 lipca (czwartek, godzina 16.00) - kolarstwo (MTB), żeglarstwo.
22 lipca (piątek, godzina 11.00) - kajakarstwo (sprint); (godzina 18.00) - wioślarstwo.
23 lipca (sobota, godzina 16.00) - boks, piłka siatkowa (halowa), strzelectwo sportowe.
27 lipca (środa, godzina 16.00) - gimnastyka sportowa, kajakarstwo (slalom), podnoszenie ciężarów, szermierka, tenis stołowy.
29 lipca (piątek, godzina 17.00) - badminton, judo, kolarstwo (szosowe), lekkoatletyka, pięciobój nowoczesny, piłka ręczna, zapasy (mężczyźni), żeglarstwo (klasa 49er).
1 sierpnia (poniedziałek, godzina 13.00) - siatkówka plażowa.
4 sierpnia (czwartek, godzina 10.00) - kolarstwo (torowe); (godzina 16.00) - lekkoatletyka.
7 sierpnia (niedziela, godzina 16.00) - zapasy (kobiety), lekkoatletyka.

Wręczenie nominacji oraz ślubowania zawodników i trenerów pozostałych dyscyplin odbędą się w wiosce olimpijskiej w Rio de Janeiro.