La course by le Tour de France: Zwycięstwo Australijki Hosking

Australijka Chloe Hosking (Wiggle High5) wygrała na Polach Elizejskich w Paryżu trzecią edycję wyścigu kolarskiego kobiet "La course by le Tour de France". Druga była Finka Lotta Lepistoe (Cervelo-Bigla), a trzecia - Holenderka Marianne Vos (Rabobank-Liv).

O triumfie Hosking zdecydował sprint z peletonu. Na kilometr przed metą kilka sekund przewagi miała Holenderka Eleonora Van Dijk (Boels-Dolmans), ale na końcowych metrach inne zawodniczki - w tym triumfatorka z 2014 roku Vos - ją dogoniły.

Najlepsza z Polek Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła 21. miejsce - uzyskała ten sam czas co Hosking. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) była 76., a Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans) uplasowała się na 85. pozycji.

Około godz. 19 w tym samym miejscu zakończy się największy wyścig kolarski - Tour de France.