Rio 2016: ITF dopuściła wszystkich rosyjskich tenisistów do igrzysk

Inne
Rio 2016: ITF dopuściła wszystkich rosyjskich tenisistów do igrzysk
fot. PAP/EPA

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zdecydowała o dopuszczeniu do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro wszystkich siedmioro zgłoszonych Rosjan.

To pierwsza reakcja na niedzielną decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), który postanowił nie wykluczać automatycznie wszystkich reprezentantów Rosji z igrzysk w Brazylii, pozostawiając decyzje w rękach międzynarodowych federacji poszczególnych dyscyplin. - Nominowani do startu w igrzyskach Rosjanie przeszli rygorystyczny program kontroli antydopingowych. ITF jest przekonana, że to wystarczy, żeby siedmioro tenisistów uznano za spełniających warunki dzisiejszej decyzji Komitetu Wykonawczego MKOl - napisano w oświadczeniu.

 

Rosję w Rio reprezentować będą Andriej Kuzniecow, Jewgienij Donskoj, Tejmuraz Gabaszwili, Swietłana Kuzniecowa, Anastazja Pawliuczenkowa, Daria Kasatkina i Jekaterina Makarowa.

 

Nie wystąpi natomiast Maria Szarapowa. W marcu najlepsza rosyjska tenisistka ostatnich lat przyznała, że miała pozytywny wynik testu antydopingowego na obecność w organizmie meldonium. ITF ukarała ją dwuletnią dyskwalifikacją. Szarapowa odwołała się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), ale ten zapowiedział, że wyrok wyda dopiero we wrześniu, a więc po zakończeniu rywalizacji olimpijskiej.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze